slider-hgv.jpg
Ogólnopolski producent palet drewnianych - HGV

Ogólnopolski producent palet drewnianych - HGV

Palety niestandardowe — produkcja przemysłowa

Zajmujemy się produkcją palet drewnianych niestandardowych w nietypowych rozmiarach. Nasze palety jednorazowe odznaczają się najlepszą jakością na rynku. Proces produkcji palet drewnianych o niestandardowych wymiarach doskonaliliśmy przez lata i stale usprawnialiśmy. Palety drewniane, produkujemy na indywidualne zamówienie po kontakcie z klientem. W pierwszym etapie przygotowujemy projekt palety z drewna w nietypowym rozmiarze, który uwzględnia informacje od klienta takie jak wymiary, rodzaj transportowanych towarów, a także sposób załadunku. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom palety drewniane na wymiar o odpowiednio dobranym udźwigu. Oprócz produkcji palet drewnianych wysokiej jakości na zamówienie, w ofercie posiadamy również możliwość naprawy i renowacji palet niestandardowych.

 

Producent palet drewnianych - firma HGV

W ofercie oprócz opakowań drewnianych oraz palet przemysłowych posiadamy również palety jednorazowe od producenta. Produkujemy palety jednorazowe w wymiarach 1200 x 800 mm, 1200 x 1000 mm, 600 x 800 mm, a także na indywidualne zamówienie. Palety jednorazowe świetnie sprawdzą się w tych firmach, które przewożą towary, które nie zostaną od razu rozładowane po dowiezieniu ich na miejsce. Palety jednorazowe, które mogą z wielkim powodzeniem zastąpić palety EPAL, charakteryzują się dużo niższą ceną, przy jednocześnie wysokiej wytrzymałości. Produkcja palet jednorazowych możliwa jest zarówno z drzewa iglastego, jak i z tworzywa pochodzącego z odpadów. Jesteśmy świadomym producentem palet, dlatego zdecydowanie polecamy naszym klientom palety jednorazowe, które pochodzą z materiałów odpadowych. Produkowane przez nas palety oferujemy również w wersji z certyfikatem IPPC. To gwarancja, że paleta jest dobrej jakości, została wykonana zgodnie z przepisami fitosanitarnymi UE i może być wykorzystywana w transporcie międzynarodowym.

 

Produkcja palet EURO — unikatowy proces produkcji

Jako doświadczony producent palet drewnianych wiemy, że aby palety służyły firmom i naszym klientom przez lata, muszą spełniać pewnie wymogi i mieć odpowiednie wymiary. Prawidłowy wymiar palety euro gwarantuje właściwą wytrzymałość oraz łatwość dopasowania palety jednorazowej do najczęściej używanych wózków widłowych. Najczęściej spotykana w transporcie jest paleta typu EURO. Ma ona wymiary 800 x 1200 x 144mm i zna ją każdy producent palet. Właściciele tego typu palet drewnianych mogą być pewni, że nie tylko będą one odpowiednie dla wszystkich rodzajów wózków widłowych, ale także idealnie wpasują się we wszystkie obszary magazynowe w Europie. Palety euro standardowo mają wagę około 25 kg i są produktem wysokiej jakości. Przy odpowiednim ciężarze przewożonych towarów są one w stanie pomieścić nawet do 4000 kg produktów. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo szuka palety euro prosto od zaufanego producenta palet drewnianych w naszym kraju, czekamy na Twój telefon.

Producent palet euro nieprzerwanie od 15 lat

O tym, że prawie każda firma, korzysta z palet drewnianych lub posiada w swoim magazynie palety euro, nie trzeba nikogo przekonywać. Na terenie całego naszego kraju rocznie wykorzystuje się miliony palet drewnianych od producentów z całej Europy. Obecnie w wewnętrznym obrocie wielu krajów, a także w handlu międzynarodowym funkcjonuje około 70 mln palet, z czego większość z nich to palety drewniane typu euro. Nasz zakład od ponad 15 lat produkuje palety drewniane dla różnego rodzaju firm, które wykorzystują je do transportu swoich towarów. Do każdego przypadku podchodzimy w sposób indywidualny i staramy się, aby nasza oferta była jak najbardziej dopasowana do naszego klienta. Nowoczesne podejście do produkcji palet drewnianych oraz znajomość wymagającego materiału, jakim jest drewno, pozwala nam doskonalić nasz proces produkcyjny. Dzięki temu możemy ułatwić funkcjonowanie wielu firm, dla których podstawą funkcjonowania jest sprzedaż swoich produktów.

Palety HGV - fumigowane i fitosanitarne

Międzynarodowe prawo ruchu transportowego wymaga od producenta palet drewnianych, aby wytwarzane opakowania drewniane, nadstawki czy palety euro były zawczasu poddane obróbce cieplnej. Głównym zadaniem obróbki cieplnej jest zminimalizowanie ryzyka transportu mikroorganizmów, które mogłyby żyć w drewnie. Skażone przez owady drewno, z którego produkuje się palety drewniane, jest nie tylko zagrożeniem dla osób, które mają z nim kontakt, ale także dla miejscowej flory. Przewiezienie szkodników w transporcie międzynarodowym np. larw czy chrząszczy może drastycznie wpłynąć na rodzimą roślinność. Niebezpieczne są także bakterie i pleśnie, którym sprzyja wilgotność palety, jeśli takowa została wykonana z mokrego drewna. Obróbka cieplna eliminuje te zjawiska i powoduje, że obcowanie z drewnem i produktami z drewna np. paletami drewnianymi jest całkowicie bezpieczne. Ta technika zabezpieczania palet euro wpływa również na wytrzymałość palet na warunki atmosferyczne. Jako zaufany producent palet drewnianych dbamy o zabezpieczenie naszych palet w jak najlepszy sposób. Nasze produkty są sygnowane znakiem, który potwierdza zgodność ze standardem fitosanitarnym. Jak sprawdzić, czy paleta drewniana od producenta rzeczywiście spełnia wymogi fitosanitarne? Według obecnych przepisów wyroby drewniane, które zostały poddane obróbce cieplnej powinny mieć na sobie znak zawierający skrót IPPC. Do tego na palecie musimy również umieścić dwuliterowy kod kraju oraz numer certyfikowanej jednostki, która przeprowadziła zabieg dezynfekcji. Obowiązkowa jest również informacja o tym, jakiego rodzaju metoda została wykorzystana do dezynfekcji palet drewnianych czy opakowania. W naszej ofercie posiadamy najbardziej wytrzymałe palety drewniane o różnych udźwigach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Ekologiczne palety

Właściciel dużej firmy czy prężnie działającego magazynu wie, że transport produkowanych towarów wymaga dużej ilości palet euro. Przemysłowe palety produkowane przez nasz zakład są wykonywane z najlepsze jakości drewna o bardzo niskiej wilgotności, co bezpośrednio wpływa na czas ich eksploatacji. Profesjonalna produkcja palet dla naszych klientów to gwarancja korzystania z naszych produktów przez długie lata. Do produkcji palet z drewna podchodzimy ekologicznie. Drewno jest bowiem cennym surowcem, o który trzeba wyjątkowo dbać. Dla innych firm, którym dobro naszej planety również leży na sercu, wprowadziliśmy usługę recyklingu oraz naprawy palet przemysłowych. Dzięki temu możemy zmniejszyć ilość wykorzystywanego do produkcji palet drewna i wprowadzać z powrotem do obrotu te egzemplarze, które zostały wcześniej lekko podniszczone. Specjalistyczny serwis i wiedza o produkcji europalet pozwala nam na szybkie i sprawne naprawianie uszkodzonych palet euro, a następnie przekazywane ich do naszych punktów sprzedaży palet używanych w całym kraju.

Stawiamy na klienta

Produkcja palet drewnianych jest nierozerwalnie związana z naszymi klientami. Produkujemy palety drewniane różnego typu, od palet jednorazowych, palet nietypowych po standardowe palety przemysłowe wysokiej jakości. Produkcję palet traktujemy jako nasze powołanie, ponieważ od wielu lat zajmujemy się branżą drzewną i to z ogromnymi sukcesami. Możemy pochwalić się stare rosnącym gronem stałych klientów, którzy wracają do nas po nowe palety przemysłowe czy z prośbą o produkcję palet drewnianych na zamówienie. To właśnie nasi stali klienci pozwalają nam na ciągły rozwój, nowe doświadczenie oraz poszerzanie oferty produktów z drewna i opakowań drewnianych wysokiej jakości. Jesteśmy producentem palet drewnianych, który prowadzi w wielu miejscach kraju sprzedaż palet euro najwyższej jakości, które będą zadowalać naszych klientów przez lata.

Palety EPAL, przemysłowe i jednorazowe

Na naszych składach palet eur epal w całej Polsce staramy się utrzymać różnorodny asortyment, który będzie odpowiadał każdej grupie klientów. Bogaty wybór produktów pozwala nam odpowiedzieć na wszystkie potrzeby klientów, nawet tych najbardziej wymagających. Obecnie prawie w każdej firmie, która działa w branży produkcyjnej lub transportowej, palety drewniane są używane w setkach, jeśli nie w tysiącach. Właśnie dlatego nasza oferta skierowania jest do dużych przedsiębiorców, którzy prowadzą interesy w całej Europie i chętnie skorzystają z każdego rodzaju palet drewnianych od producenta. Nasze palety euro i epal przeznaczone są również dla klientów indywidualnych, którzy w naszej firmie zawsze znajdą coś dla siebie. W sprzedaży posiadamy zarówno nowe, jak i używane przemysłowe palety i palety drewniane.

Produkcja palet EURO

Dobry producent palet powinien nie tylko znać się na produkcji palet drewnianych wysokiej jakości, ale także bacznie śledzić trendy obowiązujące na rynku drzewnym. Stale staramy się poszerzać nasz asortyment produktów drewnianych, dlatego na naszych składach w całym kraju znajdą Państwo nie tylko palety przemysłowe, palety EPAL oraz EURO, ale także nadstawki paletowe oraz szereg opakowań drewnianych. Co więcej, stale odpowiadamy na indywidualne zapotrzebowanie naszych klientów i produkujemy dla nich palety nietypowe o niestandardowych wymiarach. Jako producent palet z dużym doświadczeniem oprócz wytwarzania palety eur zajmujemy się również ich skupem. Jesteśmy w stanie przyjąć do naszego zakładu bardzo duże ilości palet w różnym stanie. Palety te mogą nosić ślady użytkowania. Mogą również być zniszczone lub połamane. Nasi wykwalifikowani pracownicy, którzy zajmują się renowacją palet eur chętnie podejmą się próby ich naprawy. Dzięki temu nie tylko możemy zaoferować naszym klientom sprzedaż palet drewnianych po naprawie w niższej cenie, ale także przyczyniamy się do mniejszego zużycia cennego surowca, jakim jest drewno.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.