slider-hgv.jpg
Czym różnią się palety przemysłowe Opole od europalet?
20 lipca 2020

Przewóz towarów za pomocą palet istnieje w obrocie handlowym od dłuższego czasu. Na rynku funkcjonują  różnego rodzaju palety, tj. palety drewniane, metalowe a także plastikowe, Najpopularniejsze jednak są palety drewniane. Wśród nich rozróżniamy palety przemysłowe dla firm i europalety. Co je różni i jak wybrać właściwe dla naszego biznesu? Porównywanie europalet drewnianych do palet przemysłowych to trochę tak, jak porównywanie ubrań lub butów znanych marek do takich samych wyrobów, które nie zawierają znanego na całym świecie logo producenta. Jak zwykle w takich sytuacjach, elementem decydującym o zakupie jest cena jednych i drugich produktów. W przypadku palet drewnianych Opole jest podobnie. Europalety drewniane są droższe niż palety przemysłowe.
 

Europalety od producenta są produktami, które mogą być wytwarzane i naprawiane w Polsce tylko przez firmy posiadające licencje EPAL. Podlegają kontroli prawnej i muszą posiadać wszystkie wymagane atesty. Są produkowane z materiałów najwyższej jakości. Na boku produktu posiadają znak EUR lub EPAL, co gwarantuje legalność ich pochodzenia. Charakteryzują się też zunifikowanymi wymiarami, ciężarem i nośnością. Umożliwia to, korzystanie z nich nie tylko na rynku krajowym ale i rynkach zagranicznych, Europalety drewniane dla firm posiadają wymiary : 800x1200mm, 1200x1000mm,1000x`1200mm lub 800x600mm. Ważą około 25 kilogramów, a ich udźwig to od 1000 do 1500 kg. Większość elementów europalety od producenta Opole wykonanych jest z litego drewna( blat i płozy). Reszta części może być wykonana także z drewna rozdrobnionego. Produkcja europalet drewnianych wykorzystuje naturalne materiały  i nie towarzyszy jej obróbka chemiczna. Bilans CO2 jest neutralny,  a więc nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Uniwersalność palet drewnianych dla firm ze znakiem EUR lub EPAL powoduje, że w transporcie przy ich użyciu  ekonomicznie wykorzystuje się miejsca w magazynach i środkach transportu, zarówno samochodowego, kolejowego jak i morskiego.

Palety przemysłowe od producenta Opole mimo że, nie są wytwarzane przez certyfikowanych i podlegających kontroli prawnej producentów, są solidne i dobrze sprawdzają się w obrocie towarowym. Ich zaletą jest to, że mogą być produkowane w różnych rozmiarach, a więc łatwiej jest zaspokoić indywidualne potrzeby klienta. Palety przemysłowe mogą różnić się szerokością, wysokością i długością. Z jednej strony to dobrze, bo są bardziej wszechstronne, z drugiej jednak nie mogą uczestniczyć w międzynarodowym rynku towarowym. Fakt, iż produkcja tych palet nie podlega specjalnej kontroli jakościowej, często powstają one z gorszej jakości materiałów. Od europalet mogą się także różnić konstrukcją. Kostki drewniane lub wiórowe europalet są zawsze takie same. W przypadku innych palet drewnianych są one różne.

Znając zalety i wady jednych i drugich palet drewnianych Strzelce Opolskie, Opole, Namysłów, Nysa, musimy ocenić które z nich będą lepiej funkcjonować w naszej firmie. Jeśli naszym celem jest działanie na rynku krajowym , a co za tym idzie nie ma konieczności spełniania europejskich wymogów, co do jakości transportu, możemy ograniczyć się do korzystania z palet przemysłowych. Na pewno będzie to tańsze. Gdybyśmy jednak chcieli „ zawalczyć” o Europę czy świat, warto zainwestować w europalety od producenta Opole. Mimo, iż są droższe, a ich produkcja wymaga spełnienia wysokich wymagań jakościowych i prawnych, są gwarancją dotarcia z towarami nawet do najodleglejszych miejsc.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.