slider-hgv.jpg
Czym różnią się palety przemysłowe Opole od europalet?
20 lipca 2020

Czym różnią się palety przemysłowe Opole od europalet?

Europalety od producenta są produktami, które mogą być wytwarzane i naprawiane w Polsce tylko przez firmy posiadające licencje EPAL. Podlegają kontroli prawnej i muszą posiadać wszystkie wymagane atesty. Są produkowane z materiałów najwyższej jakości. Na boku produktu posiadają znak EUR lub EPAL, co gwarantuje legalność ich pochodzenia. Charakteryzują się też zunifikowanymi wymiarami, ciężarem i nośnością. Umożliwia to, korzystanie z nich nie tylko na rynku krajowym ale i rynkach zagranicznych, Europalety drewniane dla firm posiadają wymiary : 800x1200mm, 1200x1000mm,1000x`1200mm lub 800x600mm. Ważą około 25 kilogramów, a ich udźwig to od 1000 do 1500 kg. Większość elementów europalety od producenta Opole wykonanych jest z litego drewna( blat i płozy). Reszta części może być wykonana także z drewna rozdrobnionego. Produkcja europalet drewnianych wykorzystuje naturalne materiały  i nie towarzyszy jej obróbka chemiczna. Bilans CO2 jest neutralny,  a więc nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Uniwersalność palet drewnianych dla firm ze znakiem EUR lub EPAL powoduje, że w transporcie przy ich użyciu  ekonomicznie wykorzystuje się miejsca w magazynach i środkach transportu, zarówno samochodowego, kolejowego jak i morskiego.

Palety przemysłowe od producenta Opole mimo że, nie są wytwarzane przez certyfikowanych i podlegających kontroli prawnej producentów, są solidne i dobrze sprawdzają się w obrocie towarowym. Ich zaletą jest to, że mogą być produkowane w różnych rozmiarach, a więc łatwiej jest zaspokoić indywidualne potrzeby klienta. Palety przemysłowe mogą różnić się szerokością, wysokością i długością. Z jednej strony to dobrze, bo są bardziej wszechstronne, z drugiej jednak nie mogą uczestniczyć w międzynarodowym rynku towarowym. Fakt, iż produkcja tych palet nie podlega specjalnej kontroli jakościowej, często powstają one z gorszej jakości materiałów. Od europalet mogą się także różnić konstrukcją. Kostki drewniane lub wiórowe europalet są zawsze takie same. W przypadku innych palet drewnianych są one różne.

Znając zalety i wady jednych i drugich palet drewnianych Strzelce Opolskie, Opole, Namysłów, Nysa, musimy ocenić które z nich będą lepiej funkcjonować w naszej firmie. Jeśli naszym celem jest działanie na rynku krajowym , a co za tym idzie nie ma konieczności spełniania europejskich wymogów, co do jakości transportu, możemy ograniczyć się do korzystania z palet przemysłowych. Na pewno będzie to tańsze. Gdybyśmy jednak chcieli „ zawalczyć” o Europę czy świat, warto zainwestować w europalety od producenta Opole. Mimo, iż są droższe, a ich produkcja wymaga spełnienia wysokich wymagań jakościowych i prawnych, są gwarancją dotarcia z towarami nawet do najodleglejszych miejsc.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.