slider-hgv.jpg
3 ważne cechy palet drewnianych Częstochowa HGV
8 marca 2021

3 ważne cechy palet drewnianych Częstochowa HGV

Mimo iż w obrocie krajowym obecne są palety drewniane wyprodukowane z różnych materiałów, palety drewniane prosto od sprawdzonego i zaufanego producenta  są najczęściej wybierane. Obecnie, Polska jest liderem w produkcji palet EURO. Każdego roku rodzimi wytwórcy palety drewnianej produkują ich prawie 70 mln. Co sprawia, że palety drewniane konkretnego producenta są lepsze, niż inne? 

Sposób produkcji palet drewnianych w Częstochowie 

O długim funkcjonowaniu palet drewnianych w częstochowskich przedsiębiorstwach decyduje sposób ich wykonania. Produkcja palety drewnianej HGV powinna być prowadzona zgodnie z ogólnymi zasadami kierującymi procesami wytwarzania. Każde odstępstwo od ustalonych norm może spowodować, że wyrób nie będzie spełniał wymogów technicznych, które mają wpływ na ich eksploatację. Standardowe palety muszą pasować do wszystkich typów wózków widłowych i linii produkcyjnych. Jako że podróżują one różnymi środkami transportu, winny bezpiecznie mieścić się w kontenerach i przyczepach samochodowych. Wytworzone z dobrego drewna palety drewniane dają gwarancję, że towar na nich przewożony będzie bezpieczny i nie ulegnie zniszczeniu.

Selekcja używanych europalet 

W przypadku, gdy korzystamy z używanych europalet (a przecież są bardzo popularne w obrocie) ważną rzeczą jest sprawdzenie,czy palety nie są uszkodzone. Uszkodzenia, a także wilgoć mają bardzo duży wpływ na wytrzymałość palet. Jeśli sami nie potrafimy ocenić stopnia ich zużycia, warto skorzystać z pomocy specjalistów, których spotkać można na składach  producenta palet drewnianych HGV w Częstochowie. Taka ocena pozwoli nam podjąć uzasadnioną decyzję, czy transport towarów na tych paletach drewnianych jest bezpieczny.

Palety drewniane od producenta w Częstochowie

Wszystkie zalety palet drewnianych, o których wyżej była mowa może nam zapewnić ich zakup u licencjonowanych producentów. Wiarygodne firmy dbają o jakość wykonania, a także przestrzegają norm przy produkcji palet EURO. Nawet jeśli są one droższe, warto zainwestować w sprawdzony produkt, który będzie z sukcesami wykorzystywany w naszej firmie przez długie lata. Co więcej, unikniemy wtedy przykrych niespodzianek w transporcie, a także ewentualnych kłopotów prawnych.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.