Gdzie znaleźć najlepsze palety drewniane? Odwiedź skup palet drewnianych w Twojej okolicy
Decyzja o zakupie drewnianych palet używanych w punkcie skupu to podwójna korzyść. Z jednej strony mniejszy wydatek finansowy , z drugiej zaś inwestycja w środowisko naturalne. Ponowne wykorzystanie palet przekłada się bowiem na ilość niewyciętych drzew w naszych lasach. W dzisiejszej dobie każde ocalone drzewo jest na wagę złota.
Sprawdzone skupy palet mają dla swoich klientów towar dobrej jakości, spełniający wszystkie normy w tym zakresie.
Jakie palety znajdziemy na składzie palet drewnianych?
Najpopularniejsze typy palet oferowanych w skupie to nośniki o wymiarach;1200x800mm, a także 1200x1000mm. Udźwig takich palet mieści się w granicach od 700 kg do 1200 kg. Sprzedawcy gwarantują także, że palety nie posiadają uszkodzeń, ich drewno zachowuje kolor i że są czyste. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów producent palet HGV dowozi własnym transportem zakupiony towar do miejsca przeznaczenia. Dostawę jesteśmy w stanie zrealizować nawet w ciągu 24 godzin, z gwarancją oryginalności i zachowaniem wymaganych norm prawnych.
Jeszcze nie tak dawno palety drewniane kojarzyły się tylko z logistyką i transportem dóbr. Widzieliśmy je na placach magazynowych, a także w dyskontach i hipermarketach. Dzisiaj jest inaczej. Architekci wnętrz i małych przestrzeni znaleźli dla palet drewnianych od producenta inne zastosowanie. Idea przyświecająca tym pomysłom to zarówno dbałość o środowisko naturalne, jak i stworzenie możliwości realizacji oryginalnych i nietypowych projektów. Jak to zwykle bywa, na początku było sporo wątpliwości i niedowierzania. Z czasem jednak ta nowatorska inicjatywa znalazła sporo zwolenników. Pojawiło się nawet określenie dla tego trendu – palletecktura.
Meble z palet drewnianych ekologicznym rozwiązaniem
W obecnych czasach nikogo nie dziwią mieszkania urządzone meblami z palet drewnianych. Chętnie też przesiadujemy w ogrodach, gdzie znajdują się sprzęty, dla których surowcem były drewniane nośniki. Walorem takich aranżacji jest nie tylko ich oryginalność, ale także to, że można wykonać je we własnym zakresie, bez dużych nakładów finansowych.
W tym artykule chcieliśmy zawrzeć kilka podstawowych rad dotyczących czyszczenia, szlifowania także impregnacji i lakierowania drewna paletowego. Mamy nadzieję, że okażą się one pomocne przy konstruowaniu niepowtarzalnych mebli z palet drewnianych. Aby palety były należycie przygotowane do funkcjonowania w nietypowej dla siebie roli, trzeba wykonać kilka czynności.
- Najpierw należy je starannie wyczyścić. Zaczynamy od dokładnego omiecenia konstrukcji z kurzu, pyłu i pajęczyn. Przeznaczenie balet np. do transportu materiałów budowlanych, a także ich składowanie na wolnym powietrzu powoduje, że są one bardzo zanieczyszczone.
- Kolejną czynnością jest staranne umycie palet. Możemy to zrobić przy użyciu wody z dodatkiem płynu do naczyń lub mydła. Aby palety mogły nam długo i dobrze służyć, musimy je starannie wysuszyć. Wilgoć to największy wróg paletowego drewna. Stanowi doskonałą pożywkę dla pleśni, a ta ma destrukcyjny wpływ na strukturę drewna. Mokre drewno traci swoje walory użytkowe.
- Gdy drewno jest wystarczająco suche, możemy przystąpić do jego oszlifowania. Zabieg ten ma na celu usunięcie wszelkich drzazg i nierówności. Gładkie drewno palet drewnianych ze skupu w Łodzi pozwoli uniknąć skaleczeń przez ich użytkownika, a także ułatwi nakładanie impregnatu, farby czy lakieru. Oszlifować palety możemy ręcznie ( przy pomocy papieru ściernego ) bądź mechanicznie za pomocą szlifierki. Obie te metody mają zalety i wady. Użycie papieru ściernego przedłuży proces szlifowania i wymagać będzie więcej wysiłku, nie wytworzy natomiast bardzo dużej ilości kurzu. Szlifierka wygładzi szybciej, ale też towarzyszyć temu będą kłęby pyłu.
- Zwieńczeniem przygotowań surowca do konstrukcji mebli bądź sprzętów jest impregnacja. Zabieg ten uchroni drewno przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, szczególnie wilgoci. Ma to wyjątkowo duże znaczenie, gdy nasze meble będą funkcjonować „pod chmurką”. Do impregnacji używamy pędzla bądź wałka z krótkim włosem. Impregnować powinniśmy dwa razy. Odstęp czasu pomiędzy tymi zabiegami winien być nie krótszy niż 12 godzin. Należy zaznaczyć, że impregnowanie może także oznaczać zmianę zabarwienia drewna. Na rynku bowiem dostępne są także impregnaty kolorowe. Po zaimpregnowaniu możemy nałożyć lakier bądź farbę do drewna.
Tak przygotowany materiał stanowić będzie dobrą podstawę do realizacji naszych indywidualnych projektów. O tym co i jak można zbudować z palet drewnianych ze skupu w naszej okolicy.