slider-hgv.jpg
Palety drewniane HGV Starachowice jako meble tarasowe
4 czerwca 2021

Palety drewniane HGV Starachowice jako meble tarasowe

Przedstawiając propozycję mebli z palet drewnianych HGV, zaczniemy od stołu. W zależności od tego, jak wysoki ma być nasz mebel, będziemy potrzebować trzech lub więcej  palet drewnianych. Należy je połączyć wkrętami w układzie jedna na drugiej. Stałe połączenie elementów stołu nie tylko uczyni go bardziej stabilnym, ale też uczynią racjonalnym ewentualny montaż kółek, które pozwolą przesuwać stół z miejsca na miejsce. Chcąc zmniejszyć ciężar stołu, możemy wyciąć niektóre deski ze środkowych palet. Dzięki temu zyskamy również poręczny schowek na  niezbędne drobiazgi. Stół z palet możemy przykryć płytą MDF lub taflą grubego szkła.

Ławka z palet drewnianych HGV

Bardzo prosta jest także budowa ławki z palet drewnianych. Potrzebne będą nam dwie europalety kupione na składzie z paletami w Ostrowcu Świętokrzyskim. Układamy palety jedna na drugiej i łączymy je drewno wkrętami. Oparcie można zrobić z płyty MDF. Najprostsze rozwiązanie to włożyć ją  w ostatnią szczelinę górnej palety. Następnie przymocowujemy ją do siedzenia za pomocą metalowych łączników. W ten sposób otrzymujemy bezpieczne oparcie. Zarówno siedzisko, jak i oparcie możemy wyposażyć w wygodne poduchy, które umocowane za pomocą troków lub gumek zapewnią nam odpowiedni komfort siedzenia.

Stojak na kwiaty z używanych europalet

Palety drewniane od producenta ze Starachowic mogą także stanowić materiał do konstrukcji stojaków na kwiaty. Jeden z wariantów to kwietnik przymocowany do ściany. Wystarczy oszlifowaną i zabezpieczoną przed warunkami atmosferycznymi paletę przymocować do ściany np. garażu czy domu. Należy to zrobić tak, aby na zewnątrz była gładka część palety. Następnie trzeba przygotować pojemniki na rośliny z metalowymi zaczepami ( podobnymi jak do skrzynek balkonowych) i dobrać sadzonki tak, aby miały one właściwe warunki wegetacji na ścianie, gdzie umiejscowiona jest paleta. Chodzi głównie o odpowiednie nasłonecznienie. W dalszej kolejności zawieszamy pojemniki na palecie zgodnie z własnym uznaniem. W taki sposób możemy dowolnie łączyć różne rośliny, tworząc atrakcyjne dla oka kompozycje kwiatowe. Takie wykorzystanie palet drewnianych HGV pozwala też ukryć nieestetyczne elementy ścian, np. zalania bądź ubytki tynku.

Drugą wersją stojaka na kwiaty jest  trwałe połączenie dwóch palet górnymi częściami, tak aby kształtem przypominały namiot. Podobnie jak w pierwszym projekcie kwietnika na paletach wieszamy pojemniki z interesującymi nas roślinami. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość przenoszenia aranżacji z miejsca na miejsce. Trzeba pamiętać jednak o tym, żeby zabezpieczyć konstrukcję przed przewróceniem się, a więc zapewnić jej stabilność. Narażona ona będzie przecież na  gwałtowne warunki atmosferyczne jak np. burze czy wichury.

Meble tarasowe z palet drewnianych nie muszą być zimą przechowywane w pomieszczeniach. Wystarczy zabezpieczyć je grubą folią. Przeczekają zimę w dobrym stanie.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.