slider-hgv.jpg
Produkcja palet drewnianych Kraków - pomysł na meble
4 marca 2020

Produkcja palet drewnianych Kraków - pomysł na meble

Palety drewniane od producenta to nie tylko doskonały i stosunkowo niedrogi sposób, aby transportować towary. To także doskonały materiał do produkcji mebli. Zarówno tych do mieszkań jak i na tarasy, do ogrodów czy do lokali gastronomicznych. Wystarczy tylko nieco wyobraźni i można zacząć wytwarzanie niepowtarzalnych i co nie mniej ważne, niedrogich mebli z wyprodukowanych nietypowych palet drewnianych. Przy pracy towarzyszyć nam będzie też uczucie, że robimy coś dobrego dla naszej planety. Nadanie bowiem nowego życia, z pozoru niepotrzebnym już rzeczom, jest korzystne dla środowiska. Niewykorzystywane już palety nie trafią bowiem na opał czy wysypisko, ale będą nam służyć i cieszyć oko przez długi czas.

Jak przygotować standardowe palety, aby stanowiły dobry materiał do wyrobu mebli?

Dokonując wyboru palet drewnianych, z których chcemy składać meble, musimy zwrócić uwagę na to, żeby nie były one uszkodzone. Najlepiej zakupić surowiec u producenta palet drewnianych, który zajmuje się skupem i sprzedażą palet drewnianych w Krakowie. W takim miejscu będziemy mogli wybierać pośród palet nowych i używanych, a także tych o wymiarach standardowych i nietypowych. Wybrane palety należy wyszlifować papierem ściernym, pamiętając o tym, że powierzchnie gładkie po położeniu koloru będą jaśniejsze, natomiast powierzchnie, które pozostaną chropawe, będą ciemniejsze. Wyszlifowaną paletę należy zabezpieczyć odpowiednim środkiem, który uchroni ją przed grzybami i szkodnikami a także wpływem warunków atmosferycznych.  Ważne jest, aby taki środek miał łagodny zapach i był łatwy w stosowaniu. Należy go nakładać cienkim pędzelkiem, aby pokrył równomiernie całą powierzchnię. Powierzchnia palety, na którą nakładamy środek ochronny powinna być sucha, czysta i odtłuszczona. Po tych wszystkich zabiegach można już nakładać emalię, która da nam nie tylko kolor ale i połysk.

Oryginalne i funkcjonalne meble do mieszkania dzięki producentom palet drewnianych.

Z palet drewnianych, które wcześniej zostały zaimpregnowane i pomalowane, można stworzyć najróżniejsze elementy umeblowania. Mogą to być meble do salonu, sypialni, przedpokoju, łazienki a nawet kuchni. Przymierzając się do tego zadania, należy zacząć od najprostszych konstrukcji. Stosunkowo najmniej skomplikowane jest zbudowanie stolika. Polega bowiem na trwałym połączeniu dwóch platform, do których można przymocować kółka. Możemy to zrobić za pomocą młotka i wkrętarki. Funkcję blatu stolika może pełnić szklana tafla. Działając w taki sam sposób zbudujemy stelaż łóżka. Wystarczy uzupełnić go materacem i wygodne miejsce do spania gotowe. Efektowna pościel i dekoracyjne poduszki zwieńczą dzieło. Z elementów zużytych palet drewnianych można stworzyć także funkcjonalny fotel. Jego konstrukcję będą stanowić cztery odpowiednio połączone palety. Aby oparcie było wystarczająco stabilne, warto wzmocnić je płytą OSB. Miękkie i wygodne siedziska zapewnią dobrane kolorystycznie poduchy. Zdaniem wielu meble z palet drewnianych Kraków na pewno będą atrakcyjnym uzupełnieniem mieszkań w stylu skandynawskim lub industrialnym, np. loftów. Pojawia się pytanie, czy równie dobrze będą spełniać swoje funkcje w pomieszczeniach o bardziej tradycyjnym wystroju? Jeśli mamy takie wątpliwości możemy nasze meble wyposażyć w elementy, które uczynią je bardziej lekkie i zbliżone do tradycji. Służyć temu może zastosowanie tradycyjnej tapicerki (wykonanej przez fachowca) zamiast ruchomych, miękkich elementów mebli, np. sof czy foteli. Delikatności z natury „ przysadzistym” meblom z palet dodadzą także, z pozoru niepasujące, toczone nóżki do stołków i stolików, a także elementy metalowe w postaci okuć i uchwytów.

Palety drewniane ze skupu na tarasach i w ogrodach

Palety drewniane HGV Kraków mogą znaleźć także szerokie zastosowanie w urządzaniu naszych tarasów i ogrodów. Gdy nasz ogród czy działka ma niewielką powierzchnie, dobrym pomysłem jest stworzenie ogrodu wertykalnego. Wystarczy ustawić pionowo drewniany element, który zostanie z tyłu wzmocniony dodatkowymi deskami. Kolejnym krokiem jest obicie folią ogrodową frontowej i bocznych ścian konstrukcji. Następnie, przez istniejące szczeliny w drewnie, należy wsypać ziemię i już możemy przystąpić do realizacji naszych ogrodniczych marzeń. Kwitnące kwiaty i aromatyczne zioła utworzą zieloną ścianę, która będzie cieszyć nie tylko nasze oko ale też powonienie. Z zakupionych w skupie nowych lub używanych drewnianych palet można zrobić bardzo wiele użytecznych rzeczy do ogrodu. Mogą to być skrzynie na poduszki bądź narzędzia ogrodnicze, leżaki, domki do zabawy dla dzieci, a nawet huśtawki. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.