slider-hgv.jpg
Co zrobić z niepotrzebnymi paletami drewnianymi
24 czerwca 2021

Co zrobić z niepotrzebnymi paletami drewnianymi

Lata dwudzieste XXI wieku to czas, gdy wszyscy przykładamy większą wagę do ochrony środowiska. Przyczynia się do tego nadanie paletom drewnianym drugiego życia. Jest to doskonałe rozwiązanie. Nie tylko ponownie wykorzystujemy materiał, jakim jest drewno, chroniąc w ten sposób lasy. Oszczędzamy też pieniądze, gdyż nie inwestujemy w rzeczy nowe, lecz znajdujemy inne zastosowanie dla tych, które w jakiś sposób już nam służą.

Palety drewniane z Ostrowca Świętokrzyskiego w domu

Jednym z pomysłów na palety w nowej odsłonie są zrobione z nich meble bądź sprzęty domowe. To coraz bardziej popularne aranżacje, szczególnie jeśli chodzi o wyposażenie restauracji czy kawiarnianych ogródków. Dzięki takim rozwiązaniom tanio i bardzo oryginalnie możemy urządzić lokal gastronomiczny. Meble z palet stworzą postindustrialny klimat, który może podkreślić walory turystyczne takich miast jak np. Łódź czy inne miasta, gdzie przemysł nie jest już pomysłem na życie. Zmęczeni oglądaniem tkalni bądź przędzalni rodem z Ziemi Obiecanej turyści, chętnie odpoczną w takiej kawiarence.

Palety drewniane HGV Ostrowiec Świętokrzyski stanowią też doskonały materiał do budowy placów zabaw dla dzieci, z huśtawkami i zjeżdżalniami. Przy takim zastosowaniu palet trzeba szczególną uwagę zwrócić na bardzo staranne ich wyszlifowanie i likwidację wszelkich nierówności. Szalona, dziecięca zabawa to bowiem bardzo wymagający sprawdzian dla wytrzymałości drewnianych konstrukcji.

Meble z palet drewnianych

Nieco więcej inwencji wymagają meble z palet drewnianych, które chcemy mieć na wyposażeniu naszych domów czy mieszkań. Coraz więcej osób decyduje się właśnie w ten sposób urządzić miejsce, gdzie mieszka. Taki wybór nie tylko nie wymaga dużych nakładów finansowych, ale też pozwala w sposób nieograniczony rozwinąć naszą wyobraźnię. O popularności mebli z palet niech świadczy fakt,że coraz więcej specjalistycznych sklepów z wyposażeniem wnętrz ma takie pozycje w swojej ofercie.

Dużo większą satysfakcję na pewno sprawi nam samodzielne wykonanie łóżka czy stołu niż kupienie ich w sklepie. Montaż jest prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności ani też narzędzi. Na rynku bardzo łatwo można się też zaopatrzyć w efektowne dodatki takie jak uchwyty czy okucia, które na pewno uatrakcyjnią dzieła naszych rąk. Mamy także do dyspozycji bogatą ofertę niebanalnych poduszek i tkanin dekoracyjnych. Nasze meble będą więc miękkie i wygodne. W przypadku, gdy chcemy wzbić się na wyżyny artystycznego kunsztu, zawsze możemy poprosić o pomoc sprawdzonego tapicera.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.