slider-hgv.jpg
Ceny w skupie palet drewnianych
11 lipca 2023

Ceny w skupie palet drewnianych – ile kosztuje jedna paleta na skupie?

Skupy palet drewnianych sprzedają nie tylko palety nowe. Jedna paleta kosztuje od 5 do 6 PLN. W swojej ofercie mają też palety używane. Drewno to bardzo solidny materiał, dlatego też palety uszkodzone można naprawić i ponownie włączyć do obrotu towarowego. Takie palety są tańsze od nowych, a spełniają swoje zadania bardzo dobrze. Budzą też znaczne zainteresowanie klientów, dlatego też punkty skupu zainteresowane są ich skupywaniem i naprawą.

Skup palet – miejsce, w którym kupisz i sprzedasz palety drewniane

Szukasz miejsca, w którym sprzedasz stare palety? Skup palet to wyjątkowe miejsce, które umożliwia zarówno zakup, jak i sprzedaż palet drewnianych. Działa on na zasadzie recyklingu - palety, które już spełniły swoją rolę w jednym miejscu, mogą być ponownie użyte w innym. Dzięki temu klienci mogą sprzedać swoje używane palety, uzyskując w zamian atrakcyjne wynagrodzenie, a także mogą zakupić palety w dobrej kondycji za niższą cenę niż nowe.

Palety nowe czy używane – które wybrać?

Jest to nie tylko korzystne finansowo, ale także wspiera działania proekologiczne, ponieważ ogranicza potrzebę wycinania nowych drzew do produkcji palet. Dodatkowo nasz skup palet oferuje usługi takie jak renowacja czy naprawa palet, co jeszcze bardziej zwiększa ich żywotność. Znajdziesz u nas solidnie wykonane palety, odporne na działanie czynników zewnętrznych, które świetnie sprawdzą się zarówno do transportu, jak i w magazynie czy prywatnego użytku.

Wybór między nowymi a używanymi paletami zależy od kilku czynników, w tym od przeznaczenia palet oraz od dostępnych środków finansowych. Palety nowe są zazwyczaj droższe, ale oferują pewność co do ich wytrzymałości i standardów jakości. Są idealne w sytuacjach, gdzie wymagana jest wysoka trwałość i niezawodność, na przykład w przemyśle ciężkim lub przy długotrwałym składowaniu towarów.

Z drugiej strony, palety używane są bardziej ekonomicznym wyborem i lepszym rozwiązaniem dla środowiska, ponieważ ich ponowne wykorzystanie zmniejsza ilość odpadów i konieczność wytwarzania nowych produktów drewnianych. Choć mogą nosić ślady użytkowania, często wciąż są w dobrym stanie i mogą służyć przez długi czas. Ich wybór jest więc korzystny w sytuacjach, gdzie koszty i aspekty ekologiczne są priorytetem.

Typy palet w skupach i ich ceny – jakie są?

Zastanawiasz się, ile kosztuje paleta EURO czy paleta przemysłowa? Cennik palet jest ustalany indywidualnie, w każdym punkcie skupu dla różnego rodzaju palet. Najwięcej płaci się za  palety euro jasne, cena może dochodzić do 20 PLN. Cena palet ciemnych zamyka się w kwocie od 10 do 15 PLN.

Ciemniejsza barwa palety wskazuje na to, że jest ona długo w obrocie i jej jakość może być niższa. Za palety przemysłowe skupy płacą od 5 do 6 PLN. Paleta przemysłowa z wyglądu przypomina paletę euro, ale jest znacznie niższej jakości. Stąd ta różnica w cenie w stosunku do nośnika euro. Od 5 do 8 PLN skupy płacą za palety typu PL, czyli przystosowanych do transportu środków chemicznych. Nasza firma oferuje najniższe ceny na palety niestandardowe.

Stopień uszkodzenia palet jest ważny

Na ceny palet w punktach skupu znaczny wpływ ma  stopień ich zużycia i stan techniczny. Na przykład paleta o wymiarach 1200 mm x 1000 mm z uszkodzeniami może być wyceniona na 4 PLN. Także za  palety typu PL bez uszkodzeń możemy otrzymać 7 PLN, za uszkodzona natomiast tylko 4 PLN. Oczywiście im więcej uszkodzeń posiada nośnik, tym jego cena jest niższa. Średnia cena oferowana w skupach palet za uszkodzoną paletę to 5 PLN. Do rozważenia pozostaje też naprawa palet, która może się okazać bardziej opłacalna niż ich zbycie.

Warto również rozważyć opcję naprawy palet, która w niektórych przypadkach może być bardziej opłacalna niż ich sprzedaż. Naprawa może nie tylko zwiększyć wartość palety, ale również przyczynić się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie ilości odpadów drewnianych. Decyzja o naprawie powinna uwzględniać koszt naprawy w stosunku do potencjalnej wartości palety po jej renowacji. Zapytaj naszych specjalistów o możliwość sprzedaży palet używanych i renowację uszkodzonego drewna.

Ceny dla firm i klientów indywidualnych

Skupując palety drewniane prowadzący składy nierzadko mają inną ofertę dla klientów indywidualnych a inną dla przedsiębiorstw. Pojedynczy sprzedający z reguły oferuje małą ilość palet a kupujący proponuje wtedy niższą cenę. Firmy sprzedają duże ilości nośników, a to powoduje, że skupującym kalkuluje się  podnieść cenę za sztukę, licząc na to, że będzie to zachęta do zawierania dalszych transakcji. Taka forma reklamy własnej firmy jest wśród właścicieli punktów skupu dość popularna. Atrakcyjność oferty  zwiększa także stworzenie możliwości odbioru palet przeznaczonych na sprzedaż przez punkty skupu własnym transportem.

Podsumowując można stwierdzić, że skup palet to intratne przedsięwzięcie, przynoszące wymierne korzyści zarówno sprzedającemu jak i kupującemu palety drewniane. Ma również niebagatelny wpływ na zrównoważoną gospodarkę nośnikami z drewna.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.