slider-hgv.jpg
Palety drewniane Nowy Targ a ochrona środowiska
17 marca 2021

Palety drewniane Nowy Targ, a ochrona środowiska

Nadrzędnym celem, który wspólnota europejska chce osiągnąć za pomocą tych unormowań, jest redukcja emisji dwutlenku węgla o około 55%. Da to szansę na zahamowanie katastrofalnych zmian klimatu. Nie tylko kwestie ekologiczne powodują, że przedsiębiorcy korzystający z palet drewnianych HGV coraz częściej analizują funkcjonowanie opakowań w swoim przedsiębiorstwie. W obecnych trudnych, pandemicznych czasach cięcie kosztów jest dla wielu firm warunkiem być albo nie być. Opakowanie złej jakości bądź  takie, które nie jest dostosowane do łańcucha dostaw, generuje dodatkowe koszty. Tego zaś firmy chcą uniknąć. Przedstawimy teraz wybrane wskaźniki, które mają wpływ na obniżenie kosztów opakowań.

Zmniejszenie ilości opakowań na magazynie z paletami drewnianymi

Może wydawać się to trudne. W końcu mamy do wysłania określoną ilość towaru, który musi być odpowiednio zapakowany. Jeżeli jednak opakowania będą starannie dobrane, nie będzie konieczności uzupełniania ich o zapinki, taśmy i dodatkowe elementy, które mają chronić towar. Ważne jest też to, aby opakowania były zaprojektowane tak, aby wypełnienie  ich towarem zajmowało, jak najmniej czasu. Pozwoli to zmniejszyć wydatki związane z zatrudnieniem osób w pakowalni, a co za tym idzie obniżyć koszty całkowite.

Używane palety drewniane i nadstawki paletowe Nowy Targ

Wiele istniejących na rynku opakowań może być używanych wielokrotnie. Należą do nich palety drewniane Nowy Targ i nadstawki drewniane. Jeśli będzie się z nich korzystać tylko raz, na potrzeby ponownego łańcucha dostaw trzeba będzie kupić nowe, a stare zutylizować. Wiąże się to z dużymi kosztami . Nowe palety EURO i nadstawki z drewna są bowiem droższe niż te, które są już w obrocie. Trzeba także zapłacić za utylizację starych. Użycie opakowań ponownie to duża oszczędność. Nie tylko nie wymaga dużych nakładów finansowych, ale też  nie powoduje konieczności wyprodukowania nowych  wyrobów i ogranicza ilość odpadów. Drewniane palety używane są tak samo wytrzymałe, jak nowe i dają gwarancję bezpiecznego transportu towarów.

Wynajem palet drewnianych w punktach skupu w Małopolsce

Wynajem palet drewnianych od producenta to doskonałe rozwiązanie, gdyż nie wymaga inwestowania dużych środków finansowych. Zwalnia też najemcę od troski o właściwy stan techniczny opakowań i kosztowne składowania palet, skrzyń drewnianych czy kontenerów. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy konieczność skorzystania z opakowań ma charakter jednorazowy, a opakowania są nietypowe, jeśli chodzi o wielkość czy udźwig.

Naprawa i konserwacja palet EURO Nowy Targ

Jeśli już posiadamy własny zasób np. palet drewnianych HGV Nowy Targ czy innych zabezpieczeń towarów w transporcie, warto regularnie naprawiać je i konserwować. Palety od producenta powinny być kontrolowane pod kątem spełniania wymogów technicznych. Jest to ważne, gdyż uszkodzona paleta drewniana nie tylko nie daje gwarancji bezpiecznego transportu towarów. Może stanowić też zagrożenie dla pracowników magazynowych bądź kierowców wózków widłowych. Naprawianie europalet to działanie sprzyjające ochronie środowiska naturalnego. Dzięki niemu unikamy zakupu kolejnych i recyklingu tych, które nie nadają się już do użytku.

Wszystkie opisane wyżej działania mają wpływ na utworzenie optymalnego łańcucha dostaw. To z kolei tworzy takie warunki prowadzenia działalności gospodarczej, które sprzyjają naszemu przyrodniczemu otoczeniu. Jak więc widać racjonalna gospodarka opakowaniami daje sporo korzyści.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.