slider-hgv.jpg
Meble z palet drewnianych HGV Rybnik
31 maja 2021

Meble z palet drewnianych HGV Rybnik

W ostatnich latach meble z palet drewnianych HGV Rybnik zyskują coraz więcej zwolenników. Są one dużo tańsze od tradycyjnych, gdyż ceny palet zarówno nowych, jak i używanych nie są wysokie. Jeśli jeszcze kupimy je w licencjonowanym składzie, gdzie mamy zagwarantowaną wysoką jakość towaru, inwestycja jest wysoce opłacalna. Ma też  wymierny walor proekologiczny. Wtórne wykorzystanie drewna z palet to niebagatelny wkład w ochronę środowiska. Meble z palet drewnianych od producenta to także możliwość realizacji własnych projektów i artystycznych wizji. To także bycie trendy. Ekologia bowiem jest dziś w modzie. Wiele osób uważa, że meble z palet w mieszkaniu to rozwiązanie zbyt nowatorskie. Niektórzy boją się tego, co na taki sposób umeblowania mieszkania powie rodzina i znajomi. Są jednak odważni, którzy nie boją się krytyki i tak właśnie urządzają swoje lokum. Takich obiekcji w zasadzie nie ma, jeśli chodzi o wyposażanie sprzętami z palet drewnianych restauracyjnych czy kawiarnianych ogródków, a także naszych tarasów czy przydomowych oaz zieleni.

Z jaki palet wykonamy meble na taras

Z palet drewnianych można własnoręcznie, bez dużego nakładu sił i środków, wykonać niebanalne stoły, ławki, czy kwietniki ogrodowe. Najważniejszym elementem dobrze wykonanego mebla jest właściwy materiał. Najlepiej sprawdzają się tu europalety. Produkowane przy zachowaniu określonych norm technologicznych nie tylko gwarantują dobrą jakość drewna, ale też odpowiednią wytrzymałość. Ich wymiary to 120 × 80 × 14 cm, a dopuszczalne obciążenie  w ruchu wynosi 1000 kg. Palety EURO od producenta posiadają także ciężar własny wynoszący 25 kg. Jest to wartość niebagatelna. Robiąc meble z palet drewnianych, musimy więc o nim pamiętać. Z ciężarem naszych konstrukcji możemy sobie poradzić w dwojaki sposób. Albo wyposażyć je w dość solidne kółka, które ułatwią przesuwanie ich po gładkiej powierzchni tarasu, albo wycinać środkowe części palet, tam, gdzie jest to możliwe. Po takim zabiegu paleta będzie lżejsza.

Jak przygotować paletę drewnianą od producenta

Drewno paletowe jest materiałem surowym. Posiada sporo nierówności i wystających drzazg. Aby wykonane przez nas meble mogły być bezpiecznie użytkowane, musimy się ich skutecznie pozbyć. Zrobimy to za pomocą szlifierki i drobnoziarnistego papieru ściernego. Taka obróbka nie tylko zwiększy komfort eksploatacji, ale też pozwoli wyeksponować naturalne słoje drewna. Dla tych, którzy preferują naturalny wygląd mebli, nie będzie to bez znaczenia.

Meble tarasowe funkcjonują na wolnym powietrzu. Stale są poddawane działaniu warunków atmosferycznych. Jeśli chcemy,aby służyły nam długo i stale cieszyły nasze oko pięknym wyglądem, musimy je odpowiednio przygotować. Na rynku jest duży wybór  impregnatów, bejc i farb, które nie tylko zabezpieczą meble przed deszczem i mrozem, ale też podniosą ich walory estetyczne. W zależności więc od tego, czy chcemy, aby meble miały kolory pastelowe i idealnie komponowały się z zielenią czy wolimy styl naturalistyczny bądź rustykalny, w sklepach znajdziemy odpowiednie preparaty. Pamiętajmy jednak o tym, że walorem nadrzędnym ma być odporność na pogodę, czasami bardzo kapryśną. W następnym artykule przedstawimy propozycje mebli z palet drewnianych HGV, które sprawdzą się idealnie w scenerii tarasowej.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.