slider-hgv.jpg
Aktualności

Jak przechowywać palety drewniane

27 kwietnia 2022

Palety drewniane na dobre wrosły w międzynarodowy i krajowy obrót towarowy. Obecnie nikt nie wyobraża sobie handlu i gospodarki magazynowej bez tych drewnianych nośników. To, w jaki sposób palety drewniane są magazynowane, szczególnie w okresie jesienno-zimowym ma wielki wpływ na ich kondycję i możliwość funkcjonowania w handlu towarami.

Najpopularniejsze rodzaje palet

18 kwietnia 2022

Drewniane nośniki, które u zarania swojej historii służyły do przewozu zaopatrzenia dla walczących żołnierzy, nie są już tym samym wyrobem co kiedyś. O ile ich konstrukcja nie uległa zasadniczym zmianom, o tyle zastosowanie i co za tym idzie specjalizacja, wkroczyły w nową fazę. Dzisiejszy obrót towarowy zaspakaja coraz bardziej wyszukane potrzeby klientów. Poznajmy najpopularniejsze rodzaje palet.

Jak zrobić domek dla dzieci z palet drewnianych

7 kwietnia 2022

Istniejąca od kilku lat na rynku mebli moda powoduje, że coraz częściej sięgamy po drewno paletowe jako surowiec do samodzielnego wykonania wielu pożytecznych rzeczy. Jedną z nich może być ogrodowy domek dla dzieci. Taka zabawka będzie nie tylko stanowić praktyczną alternatywę dla gotowych, plastikowych konstrukcji, ale też może mieć do spełnienia edukacyjną misję. Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją jak zbudować domek dla dzieci z palet drewnianych.

5 pomysłów na meble z palet drewnianych

30 marca 2022

Wiosna już się rozpoczęła! Powoli zapominamy o ponurych dniach zimy i zaczynamy snuć plany na ciepłe dni. Marzec to czas, gdy myślimy o naszych balkonach i ogródkach. Wprowadzamy zmiany, chcąc, aby nasze zielone oazy jak najbardziej uatrakcyjnić i podnieść ich funkcjonalność. Pomocne w tym mogą być palety drewniane, z których możemy zbudować praktyczne i atrakcyjne meble i sprzęty. Zastosowanie palet w ogrodzie może stanowić także próbę generalną przed użyciem naszej wyobraźni do zrobienia z tego surowca mebli do naszego mieszkania. Takie meble to nie tylko duża oszczędność, ale także możliwość realizacji indywidualnych i oryginalnych pomysłów w efekcie finalnym chroniących środowisko.

Palety niestandardowe - dlaczego warto z nich korzystać?

22 marca 2022

Chociaż najczęściej w obrocie towarami korzysta się z europalet o standardowych rozmiarach, zdarzają się sytuacje, kiedy do przewozu produktów należy dobrać palety drewniane o konkretnych wymiarach i udźwigu. Z tego powodu najlepsi producenci palet drewnianych na rynku posiadają w swojej ofercie usługę produkcji palet drewnianych na indywidualne zamówienie. Dlaczego warto korzystać z palet nietypowych?

Palety na wymiar - jak przebiega ich produkcja

9 marca 2022

Mimo kryzysów, z którymi ostatnio zmaga się ludzkość takimi jak pandemia czy wojna w Ukrainie, obrót towarowy odbywa się, zaopatrując poszczególne kraje w niezbędne towary i artykuły. Warunki zewnętrzne wymusiły pewne zmiany w handlu międzynarodowym. Niektóre firmy opuszczają rosyjski, a także białoruski rynek. Powoduje to spore zmiany w kierunkach dystrybuowania dóbr materialnych. Nadal jednak potrzebne są sprawdzone palety drewniane, które zapewnią bezpieczny transport produkowanym towarom. Niektóre firmy decydują się na palety nietypowe. Czym one są?

Czym są palety CP

28 lutego 2022

Pierwsze palety drewniane były bardzo proste w konstrukcji, a ich producenci zakładali ,że będą używane tylko raz. Wraz z upływem czasu, te tak popularne dziś nośniki, zaczęły być produktem coraz bardziej dopracowanym. Zapewniało im to dłuższą żywotność, a co za tym idzie możliwość bycia towarem wielokrotnego używania.

Czym jest drewno paletowe

10 lutego 2022

Od tysięcy lat drewno jest wykorzystywane przez człowieka. Zarówno do prostych czynności jak rozniecanie ognia, ale też jako materiał do wykonania bardzo delikatnych i precyzyjnych elementów niektórych urządzeń. Palety z drewna trudno określić jako konstrukcje skomplikowane. Jednak nie sposób przecenić roli, jaką ten nośnik odgrywa w naszym życiu gospodarczym. Bez nich trudno sobie wyobrazić współczesny transport i magazynowanie towarów. Czym więc jest drewno paletowe?

Palety drewniane, a prowadzenie opłacalnego biznesu

27 stycznia 2022

W dzisiejszej dobie, każdy prowadzący działalność gospodarczą, musi mieć świadomość jak jego aktywność wpływa na otaczający nas świat. Poprzez ekstremalne zjawiska pogodowe takie jak powodzie, susze czy zmiany klimatu nasza planeta upomina się o szacunek dla otaczającej nas przyrody. Jednym z elementów, który bezwzględnie ma wpływ na środowisko naturalne jest gospodarka opakowaniami oraz paletami drewnianymi. Co zrobić, aby nasz biznes był jeszcze bardziej opłacalny, a jednocześnie proekologiczny?

Palety drewniane EPAL - dlaczego są coraz bardziej popularne?

10 stycznia 2022

Palety drewniane są nieodłącznym elementem międzynarodowego obrotu towarowego. Od kilkudziesięciu lat z ich pomocą towary na całym świecie docierają do miejsca swojego przeznaczenia. Przeciętny konsument rozlicznych dóbr w zasadzie nie wyobraża sobie sytuacji, w której po przyjściu do sklepu nie znalazłby ulubionego towaru na półce. W tej właśnie pewności zaspokojenia naszych codziennych potrzeb bardzo duży udział mają, proste w konstrukcji, palety z drewna oznaczone znakiem EPAL.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.