slider-hgv.jpg
Aktualności

Palety drewniane – w dalszym ciągu najpopularniejsze

27 marca 2020

Już od wielu lat toczy się zażarta dyskusja na temat zalet i wad palet z tworzywa sztucznego, które potencjalnie mogłyby stanowić „lepszą” alternatywę dla tych wykonanych z drewna. Palety plastikowe wyróżniają się niewątpliwie dłuższą żywotnością (do 10 lat) oraz odpornością na substancje żrące, np. kwasy. Czy wobec tego palety plastikowe są w stanie wyprzeć standardowe palety drewniane?

Czym jest standaryzacja palet drewnianych?

29 maja 2019

W dzisiejszych czasach człowiek ma nieograniczony dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i usług. Towary krążą po świecie bez ograniczeń, w związku z czym znaczenia nabiera kwestia, jak je transportować. Chcemy żeby było szybko, tanio i wygodnie. Na początku do transportu towarów używano drewnianych bądź metalowych płyt, a także ręcznych wózków. Było to bardzo niepraktyczne i powodowało, że czas spedycji się wydłużał. Sytuacja diametralnie się zmieniła, kiedy w 1949 roku szwedzka firma wyprodukowała pierwszą paletę, w dzisiejszym rozumieniu tego słowa. Od tej pory palety krążą po świecie, przewożone samochodami, pociągami, samolotami i statkami.

Wyprzedaż palet przesmysłowych

10 maja 2019

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In maximus, nibh at egestas faucibus, tortor elit venenatis turpis, vel egestas mauris lectus eleifend est. Suspendisse potenti. Quisque vestibulum, arcu id ultrices tempor, magna diam porta eros, nec venenatis ante magna a nisl. Ut quis cursus augue. Vivamus tincidunt iaculis nisl, nec sagittis dui cursus non.

Zapewniamy
Dostawa w 24h
Wysoka jakość produktów
Magazynowanie w całym kraju
Możliwy transport
Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.