slider-hgv.jpg
Aktualności

Czym różnią się palety przemysłowe Opole od europalet?

20 lipca 2020

Przewóz towarów za pomocą palet drewnianych istnieje w obrocie handlowym od dłuższego czasu. Na rynku funkcjonują różnego rodzaju palety, tj. palety drewniane, metalowe a także plastikowe, Najpopularniejsze jednak są palety drewniane Opole. Wśród nich rozróżniamy palety przemysłowe i europalety. Co je różni i jak wybrać właściwe dla naszego biznesu?

Czym są palety fumigowane Kraków

2 lipca 2020

Uczestnicząc w międzynarodowym obrocie towarami, przedsiębiorcy muszą stosować się do wielu wymogów. Dotyczą one nie tylko jakości wyrobów i czy terminowości dostaw. Często też odnoszą się do sposobu, w jaki są transportowane poszczególne artykuły, w tym palet drewnianych. W niektórych krajach Unii Europejskiej a także poza jej granicami transport towarów jest dopuszczalny tylko na paletach drewnianych, które przeszły odpowiedni proces fitosanitarny.

Jak działa skup europalet Katowice

7 czerwca 2020

W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie obrotu towarowego bez drewnianych palet. Przechodząc koło siedzib małych i większych przedsiębiorstw widzimy równo ustawione rzędy europalet. Widzimy też jednak palety porzucone na bezładnych stosach. Niektóre z nich są bardzo uszkodzone, niektóre zdają się nadawać do wykorzystania. Bardzo ważnym elementem prawidłowej gospodarki paletami drewnianymi Katowice, jest ich profesjonalne skupowanie. Palety to towar jak każdy inny i może być wykorzystywany wiele razy. Nie tylko do przechowywania i transportu towarów ale i do produkcji oryginalnych mebli do domu i ogrodu.

Recykling palet drewnianych Katowice

3 maja 2020

Według szacunków na światowym rynku funkcjonuje obecnie około 70 mln palet. Większość z nich to palety drewniane dla firm. Doskonale sprawdzają się w masowym transporcie i magazynowaniu towarów. Pojawia się jednak problem, co zrobić z paletami wycofanymi z użycia. Wchodzą tu w grę egzemplarze mocno uszkodzone bądź takie, dla których nie ma już obecnego zastosowania. Odpady drewniane zajmują dużo miejsca. Nieprawidłowo składowane stanowią też potencjalne paliwo dla pożaru. I  tu jest miejsce na recykling palet drewnianych, czyli przerób palet na inne produkty bądź odzyskiwanie energii poprzez ich spalenie.

Palety drewniane Będzin - gwarancja palet przemysłowych bez pleśni

17 kwietnia 2020

Wśród funkcjonujących na rynku towarowym palet dla firm Będzin, najpopularniejsze są palety drewniane. W związku z tym jednak, że są wykonane z naturalnego surowca jakim jest drewno, narażone są na działanie różnych szkodliwych czynników. Jednym z nich jest pleśń. Powstawanie pleśni powodują grzyby, których zarodniki są stale obecne w powietrzu. Przy powstaniu sprzyjających warunków w niektórych miejscach drewna powstają zielono białe plamy o specyficznym zapachu. Niektóre z grzybów pleśni rozbijają strukturę drewna, inne natomiast niszczą związki chemiczne, które nadają drewnu jego właściwości. Jak radzić sobie z tym zagrożeniem?

Spokojnych Świąt Wielkanocnych

12 kwietnia 2020

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny. Pogody w sercu i radości płynącej z tego wyjątkowego czasu życzy cały zespół firmy HGV - Producent Palet Drewnianych.

Produkcja palet drewnianych Kraków - pomysł na meble

4 marca 2020

Palety drewniane dla firm to nie tylko doskonały i stosunkowo niedrogi sposób, aby transportować towary. To także doskonały materiał do produkcji mebli. Zarówno tych do mieszkań jak i na tarasy, do ogrodów czy do lokali gastronomicznych. Wystarczy tylko nieco wyobraźni i można zacząć wytwarzanie niepowtarzalnych i co nie mniej ważne, niedrogich mebli z wyprodukowanych nietypowych palet drewnianych. Przy pracy towarzyszyć nam będzie też uczucie, że robimy coś dobrego dla naszej planety. Nadanie bowiem nowego życia, z pozoru niepotrzebnym już rzeczom, jest korzystne dla środowiska. Niewykorzystywane już palety nie trafią bowiem na opał czy wysypisko, ale będą nam służyć i cieszyć oko przez długi czas.

Palety drewniane dla firm woj. śląskie

5 lutego 2020

Już od wielu lat toczy się zażarta dyskusja na temat zalet i wad palet z tworzywa sztucznego, które potencjalnie mogłyby stanowić „lepszą” alternatywę dla tych wykonanych z drewna. Palety plastikowe wyróżniają się niewątpliwie dłuższą żywotnością (do 10 lat) oraz odpornością na substancje żrące, np. kwasy. Czy wobec tego palety plastikowe są w stanie wyprzeć standardowe palety drewniane?

Skup i sprzedaż palet drewnianych w Łodzi

15 stycznia 2020

W dzisiejszych czasach człowiek ma nieograniczony dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i usług. Towary krążą po świecie bez ograniczeń, w związku z czym znaczenia nabiera kwestia, jak je transportować. Chcemy żeby było szybko, tanio i wygodnie, dlatego firmy korzystają z palet przemysłowych, które ułatwiają im przepływ towarów każdego dnia. Jakie są rodzaje palet przemysłowych? Które wybrać i kiedy stosować? Z czego powstają najczęściej używane palety transportowe?

Przemysłowa produkcja palet przemysłowych woj. śląskie

30 grudnia 2019

Mimo, iż w obrocie towarowym funkcjonują palety wyprodukowane z różnych materiałów, palety drewniane dla firm od lat są najbardziej popularne. W chwili obecnej Polska jest prawdziwym potentatem w ich produkcji. Rocznie krajowi producenci palet drewnianych wytwarzają około 70 mln sztuk. Co sprawia, że te właśnie palety przemysłowe zdominowały transport towarów? Dzięki dużej dostępności surowca a także nieskomplikowanemu procesowi wytwarzania, palety drewniane są tanie. Do produkcji palet drewnianych nie są konieczne skomplikowane technologie. Drewno z wyeksploatowanych palet nadaje się do ponownego wykorzystania, a niepotrzebne już palety drewniane łatwo sprzedaż w punktach typu "skup i sprzedaż palet Będzin". W świetle powyższych uwag, można sobie zadać pytanie, czy produkcja palet drewnianych może być dobrym pomysłem na biznes?

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.