slider-hgv.jpg
Aktualności

Czym jest tarcica w produkcji HGV palety drewniane Wałbrzych

29 lipca 2021

Drewno jest jednym z najpopularniejszych surowców. Wytwarza się z niego wiele produktów użytkowych. Zanim jednak przyjmie ono postać finalną, musi być poddane stosownej obróbce. Na początku mamy do czynienia z tarcicą. Jak wygląda proces produkcji tarcicy i jakie są jego etapy?

Z jakiego drewna produkujemy palety drewniane HGV Wrocław?

17 lipca 2021

Palety drewniane funkcjonują na rynku od wielu lat. Aby były przydatne i wykorzystywane przez wiele lat powinny być produkowane z najlepszego gatunku drewna. Co więcej, drewno, z którego powstają, powinno być suche i wolne od szkodników. Palety EURO, które produkujemy na naszym składzie we Wrocławiu, wytwarzane są właśnie z takiego drewna. Co jednak z drewnem egzotycznym? Zapraszamy do lektury.

Jak chronić meble z palet drewnianych HGV Wadowice

30 czerwca 2021

Jeśli chcemy, aby wykonane przez nas meble z palet drewnianych HGV Wadowice funkcjonowały na wolnym powietrzu, musimy wziąć pod uwagę fakt szkodliwego działania warunków atmosferycznych. Stały kontakt z deszczem, wiatrem czy wyładowaniami atmosferycznymi naraża je na uszkodzenia, a nawet zniszczenie. Aby służyły długo i stale cieszyły nasze oko, warto je starannie zabezpieczyć. Nie chcemy przecież, aby efekt naszej pracy, z którego jesteśmy bardzo dumni, szybko przestał spełniać swoje funkcje.

Co zrobić z niepotrzebnymi paletami drewnianymi

24 czerwca 2021

O użyteczności palet z drewna nikogo nie trzeba przekonywać. Obecnie w wewnętrznym obrocie wielu krajów, a także  w handlu międzynarodowym funkcjonuje około 70 mln palet, z czego większość z nich to palety drewniane. Dziś trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie wielu firm bez składowania i transportu za pomocą palet drewnianych HGV Ostrowiec Świętokrzyski. Są jednak sytuacje, gdy przed przedsiębiorcą pojawia się konieczność pozbycia się palet, które nie są już potrzebne. Taka decyzja może być związana  między innymi z likwidacji podmiotu gospodarczego lub jego przebranżowieniem. Częściej jednak wynika z wyłączenia palet z użytkowania w związku ze znacznym stopniem ich zużycia.

Palety drewniane HGV Starachowice jako meble tarasowe

4 czerwca 2021

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma propozycjami na stworzenie mebli tarasowych z palet drewnianych. W naszym cyklu opisywaliśmy już m.in. jak stworzyć z palet drewnianych HGV łóżko czy na przykład funkcjonalny kompostownik. Tym razem skupimy się na tarasowej wygodzie w duchu zero waste,

Meble z palet drewnianych HGV Rybnik

31 maja 2021

W ostatnich latach meble z palet drewnianych HGV Rybnik zyskują coraz więcej zwolenników. Dlaczego? Są one dużo tańsze od tradycyjnych, gdyż ceny palet drewnianych zarówno nowych, jak i używanych nie są wysokie. To ogromny plus. Jeśli jeszcze kupimy je w licencjonowanym składzie zajmującym się skupem i sprzedażą palet, gdzie mamy zagwarantowaną wysoką jakość towaru, inwestycja jest wysoce opłacalna.

Jak zrobić leżak z palet drewnianych HGV Nysa?

22 maja 2021

Wiosna w pełni. Na dworze jest coraz cieplej. Wielu z nas chętnie przebywać będzie na świeżym powietrzu. Często będą to działki lub przydomowe ogródki. Sezon grillowy ruszy pełną parą i pojawi się temat mebli i wyposażenia ogrodów i tarasów. Sklepy oferują całą gamę elementów ogrodowych. Dla tych jednak, którzy myślą pro ekologicznie, mają zdolności manualne i dużo chęci, dobrym rozwiązaniem są meble z palet drewnianych HGV.

Jaka jest waga europalety HGV Rybnik

6 maja 2021

Wykonane z drewna platformy zwane paletami obecne są w międzynarodowym i krajowym obrocie towarowym od kilkudziesięciu lat. Mimo iż pojawiają się bardziej nowoczesne wersje palet, takie jak wykonane z metalu czy tworzywa sztucznego, te drewniane są najpopularniejsze. Służą do przewozu różnych artykułów. Od żywności i medykamentów do sprzętu wojskowego. Pierwsze palety drewniane powstały na początku XX wieku. Ich zastosowanie znacznie się zwiększyło podczas II wojny światowej, gdy pojawiła się konieczność zaopatrywania żołnierzy walczących na froncie w różnego rodzaju produkty i elementy wyposażenia...

Rodzaje nadstawek paletowych HGV Kędzierzyn-Koźle

29 kwietnia 2021

Palety drewniane funkcjonują w obrocie towarowym już od kilkudziesięciu lat. Przewożone są na nich różnego rodzaju towary, które podróżują po całym świecie. Transport za ich pomocą odbywa się wszystkimi rodzajami środków przewozu. Dzisiaj trudno byłoby sobie wyobrazić handel bez udziału palet. Są  jednak takie ładunki, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Ważne bowiem jest zapewnienie im stabilności i maksymalnego bezpieczeństwa podczas transportu. W takich właśnie przypadkach bardzo pomocne są nadstawki paletowe od producenta HGV. Są funkcjonalne i niedrogie. Doskonale spełniają swoje zadania. Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów takich nadstawek...

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.