slider-hgv.jpg
Aktualności

Jak skup palet może usprawnić logistykę twojej firmy?

21 lutego 2024

Skup palet stanowi istotny element w usprawnieniu logistyki przedsiębiorstw, oferując rozwiązania dla efektywniejszego zarządzania przestrzenią magazynową oraz optymalizacji kosztów. Proces ten pozwala na zwolnienie miejsca zajmowanego przez niepotrzebne palety i umożliwia generowanie dodatkowych przychodów.

7 nieoczywistych zastosowań palet drewnianych

15 stycznia 2024

Odkryj niestandardowe zastosowanie palet drewnianych. 7 kreatywnych rozwiązań dla domu i ogrodu. Sprawdź porady producenta palet HGV. Odkryj, jak z pomocą palet możesz łatwo odmienić wygląd swojego domu i ogrodu, nadając im oryginalny i nowoczesny charakter.

Kompleksowy przewodnik po paletach drewnianych | Poradnik HGV

22 października 2023

Palety Euro to nieodłączny element transportu towarów na całym świecie. Jak wybrać jakościowe palety drewniane? Lider w produkcji palet drewnianych, firma HGV w niniejszym artykule odkrywa tajemnice tego produktu, omawiając jego cechy, zastosowania, proces produkcji, zalety i wady. Czytaj porady eksperta z branży i dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Zapobieganie pojawieniu się pleśni na paletach drewnianych, wyzwaniem dla użytkowników

31 sierpnia 2023

Palety drewniane są dziś wszechobecne w obrocie towarowym. Trudno sobie wyobrazić handel krajowy i międzynarodowy bez tych funkcjonalnych nośników. Są one jednak zbudowane z naturalnego surowca, jakim jest drewno.  A ono narażone jest na niepożądane działanie  czynników zewnętrznych, jaki jest między innymi pleśń. W związku z tym, producenci, dystrybutorzy i użytkownicy stają przed pytaniem: Jak poradzić sobie z pleśnią?

Czy każda paleta drewniana może być wielokrotnie używana?

22 sierpnia 2023

Panująca na całym świecie inflacja powoduje, że producenci palet, podobnie jak inni przedsiębiorcy, ponoszą zwiększone koszty ich wytworzenia. Pojawia się więc pytanie, czy palety z drewna mogą być wielokrotnie  wykorzystywane? Ma to bezpośredni wpływ na koszt ich  produkcji. Pytanie to ma szczególne znaczenie w przypadku palet nietypowych. Są one  bowiem wytwarzane pod konkretne zamówienie klienta. To powoduje, że koszt ich produkcji jest wyższy, niż w przypadku wyrobów standardowych.

Paleta niestandardowa i jej funkcjonowanie w obrocie towarowym

9 sierpnia 2023

Obecna logistyka jest coraz bardziej wymagająca. Zarówno jeśli chodzi o czas transportu, jak i wszechstronność nośników. Rozwój cywilizacyjny spowodował konieczność transportowania towarów o nietypowych gabarytach i wadze. Palety drewniane o  standardowych wymiarach okazały się w tych przypadkach nieużyteczne, a to wymusiło potrzebę stworzenia palet nietypowych.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.