slider-hgv.jpg
Aktualności

Kompostownik z palet drewnianych Katowice

29 września 2020

Niektórzy myślą, że jesień to pora, kiedy właściciele ogrodów przestają o nich myśleć. Nic bardziej błędnego. Dla prawdziwych ogrodników to czas, kiedy dokonują  oni zabiegów pielęgnacyjnych drzew, nasadzeń kwiatów i kombinują, co jeszcze mogą zrobić, aby ich ogród stał się doskonały. Ważnym elementem dobrze funkcjonującego ogrodu może stać się kompostownik np. wykonany z europalet HGV Katowice.

Bezpieczny transport na paletach drewnianych HGV Poznań

19 września 2020

Przewożenie towarów na paletach drewnianych z Poznania to dziś zjawisko powszechne. Towary są rozwożone w ten sposób po całym świecie. Załadowane palety wypełniają naczepy samochodów, luki bagażowe samolotów i ładownie statków. Na paletach przewozi się produkty stałe ale też warzywa i owoce. Ich załadunek nie zawsze odbywa się ręcznie, czasami robią to paletyzatory – automatyczne urządzenia, które odbierają zapakowane towary i umieszczają je na palecie. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne w tych przypadkach, gdy mamy do czynienia z powtarzalnością czynności, i tożsamością wagi i kształtu przedmiotów. Paletyzacja to bardzo wygodny i bezpieczny sposób umieszczania towarów na palecie.

Jak zbudować kwietnik z palet drewnianych od producenta we Wrocławiu

7 września 2020

W pierwszej części naszego opracowania poruszaliśmy temat dostępu do palet drewnianych. Zaproponowaliśmy ich kupno w specjalistycznym punkcie skupu i sprzedaży palet drewnianych, żeby mieć gwarancję, że nabyty przez nas towar będzie dobrej jakości i pozwoli nam zrealizowań nasze zamierzenia. Omówiliśmy też pierwsze kroki zmierzające do uczynienia z palet drewnianych od producenta we Wrocławiu doskonałego surowca do tworzenia mebli i innych wyrobów użytkowych. W tej części artykułu chcemy przedstawić praktyczne rady jak zrobić niezbędny i ciekawy mebel do mieszkania, a także oryginalny kwietnik, który może ozdobić gastronomiczny, ogródek lub balkon.

Szukasz palet drewnianych do transportu czy na meble – ruszaj do skupu palet w Łodzi!

29 sierpnia 2020

Palety drewniane od producenta z Łodzi to dziś widok powszechny. Widzimy je w marketach, na budowach a czasami także porzucone na nielegalnych wysypiskach. Trudno sobie wyobrazić ówczesny transport towarów bez ich wykorzystania. Europalety są wszechobecne w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Coraz częściej także są przedmiotem zainteresowania osób, które z biznesem nie mają nic wspólnego. Palety drewniane wyprodukowane w woj. łódzkim bowiem to doskonały materiał do urzeczywistnienia naszych wyobrażeń o oryginalnych meblach i elementach wyposażenia. Nie tylko ogrodów, ale też mieszkań, lokali gastronomicznych czy biur. Zacznijmy jednak od przedsiębiorców, bo to oni są głównymi klientami skupu palet drewnianych Łódź.

Palety od producenta w Rzeszowie czy może pooling palet drewnianych?

19 sierpnia 2020

Myśląc o obrocie towarowym przy udziale palet drewnianych z reguły uważamy, że są one własnością przedsiębiorcy. Ich posiadanie i eksploatacja wydaje się być rozwiązaniem najbardziej opłacalnym dla właściciela. Niestety taki rodzaj funkcjonowania na rynku generuje dodatkowe koszty takie jak naprawa, magazynowanie czy obowiązkowa utylizacja palet drewnianych Rzeszów.

Używane europalety Kielce, co z nimi zrobić

6 sierpnia 2020

żywanie drewna jako budulca sprzyja środowisku, gdyż jest ono surowcem naturalnym i podlega biodegradacji. Samo jednak wykorzystywanie palet drewnianych Kielce w obrocie towarowym, a przede wszystkim ich transport sprzyja emisji dwutlenku węgla do atmosfery a także przyczynia się do tworzenia licznych zanieczyszczeń. Uszkodzone bądź wyeksploatowane europalety Kielce mogą zostać w ostateczności przerobione na papier, ale to wiąże się z koniecznością zapewnienia drewna na nowe.

Czym różnią się palety przemysłowe Opole od europalet?

20 lipca 2020

Przewóz towarów za pomocą palet drewnianych istnieje w obrocie handlowym od dłuższego czasu. Na rynku funkcjonują różnego rodzaju palety, tj. palety drewniane, metalowe a także plastikowe, Najpopularniejsze jednak są palety drewniane Opole. Wśród nich rozróżniamy palety przemysłowe i europalety. Co je różni i jak wybrać właściwe dla naszego biznesu?

Czym są palety fumigowane Kraków

2 lipca 2020

Uczestnicząc w międzynarodowym obrocie towarami, przedsiębiorcy muszą stosować się do wielu wymogów. Dotyczą one nie tylko jakości wyrobów i czy terminowości dostaw. Często też odnoszą się do sposobu, w jaki są transportowane poszczególne artykuły, w tym palet drewnianych. W niektórych krajach Unii Europejskiej a także poza jej granicami transport towarów jest dopuszczalny tylko na paletach drewnianych, które przeszły odpowiedni proces fitosanitarny.

Jak działa skup europalet Katowice

7 czerwca 2020

W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie obrotu towarowego bez drewnianych palet. Przechodząc koło siedzib małych i większych przedsiębiorstw widzimy równo ustawione rzędy europalet. Widzimy też jednak palety porzucone na bezładnych stosach. Niektóre z nich są bardzo uszkodzone, niektóre zdają się nadawać do wykorzystania. Bardzo ważnym elementem prawidłowej gospodarki paletami drewnianymi Katowice, jest ich profesjonalne skupowanie. Palety to towar jak każdy inny i może być wykorzystywany wiele razy. Nie tylko do przechowywania i transportu towarów ale i do produkcji oryginalnych mebli do domu i ogrodu.

Recykling palet drewnianych Katowice

3 maja 2020

Według szacunków na światowym rynku funkcjonuje obecnie około 70 mln palet. Większość z nich to palety drewniane dla firm. Doskonale sprawdzają się w masowym transporcie i magazynowaniu towarów. Pojawia się jednak problem, co zrobić z paletami wycofanymi z użycia. Wchodzą tu w grę egzemplarze mocno uszkodzone bądź takie, dla których nie ma już obecnego zastosowania. Odpady drewniane zajmują dużo miejsca. Nieprawidłowo składowane stanowią też potencjalne paliwo dla pożaru. I  tu jest miejsce na recykling palet drewnianych, czyli przerób palet na inne produkty bądź odzyskiwanie energii poprzez ich spalenie.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.