slider-hgv.jpg
Aktualności

Zasady użytkowania palet drewnianych HGV Kluczbork

25 października 2021

Palety drewniane rozpoczęły swoja gospodarczą egzystencję w czasie II wojny światowej. Wykorzystywano je do transportu broni i towarów dla żołnierzy walczących na froncie. Były one niskiej jakości, gdyż w założeniu miały być użyte tylko raz. W miarę upływu czasu ich wykonanie było coraz bardziej staranne i przemyślane tak, aby mogły transportować towary wiele razy. Palety drewniane stawały się coraz bardziej popularne i powoli opanowały zarówno transport krajowy, jak i międzynarodowy, a także stały się podstawą nowoczesnej gospodarki magazynowej.

Palety plastikowe - wady i zalety

14 października 2021

Pojawienie się palet drewnianych w obrocie towarowym wywołało prawdziwą rewolucję. Według szacunków dziś na świecie użytkuje się ich około 70 mln. Najpierw wykonywane były wyłącznie z drewna. W miarę upływu czasu pojawiły się pomysły na zmiany w paletach, które miały na celu poprawę ich funkcjonowania w transporcie. I tu pojawił się pomysł palet z plastiku. Jakie są wady i zalety palet plastikowych i czy naprawdę mogą konkurować z paletami drewnianymi od producenta?

Szkodniki w drewnie - jak rozpoznać, że drewno zostało zaatakowane

30 września 2021

Szkodniki w drewnie mogą być poważnym problemem dla producentów produktów z drewna. Ogólnopolski producent palet drewnianych, jakim jest firma HGV, starannie dobiera źródła pozyskiwanego drewna i pieczołowicie pracuje nad stałym polepszaniem procesu ochrony drewna. Nie zmienia to jednak faktu, że szkodniki żyjące w drewnie są stałym zagrożeniem. Z naszego artykułu dowiecie się m.in. jak rozpoznać, czy drewno zostało zaatakowane przez szkodniki...

Szkodniki w drewnie czyli czego nie znajdziesz w paletach drewnianych HGV Warszawa

17 września 2021

Drewno jest materiałem, który ma duże znaczenie w procesach gospodarczych. Jako że jest wytworem natury, często pada ofiarą szkodników i pasożytów, w nim żerujących. Drewno jest atakowane na wszystkich etapach swojego bytowania. Zarówno tam, gdzie zaczyna swój żywot, czyli w lesie, jak i wtedy gdy jest już gotowym meblem czy ramą do obrazu. Szkodniki żyjące w drewnie obniżają jego walory użytkowe, ale mogą też stanowić zagrożenie dla rodzimej flory...

Palety drewniane HGV Ostrowiec Świętokrzyski vs palety plastikowe

6 września 2021

Pojawienie się palet drewnianych w obrocie towarowym wywołało prawdziwą rewolucję. Najpierw wykonywane były wyłącznie z drewna. W miarę upływu czasu pojawiły się pomysły na zmiany w paletach drewnianych, które miały na celu poprawę ich funkcjonowania w transporcie. I tu pojawił się pomysł na palety plastikowe. Jakie są plus i minusy używania w transporcie palet drewnianych i plastikowych? Czym się różnią?

Specjalistyczne metody usuwania pleśni z drewna

30 sierpnia 2021

Drewno to cenny surowiec, o który każdy powinien dbać. Ceny drewna z miesiąca na miesiąc rosną coraz bardziej, dlatego tak ważne jest, aby meblami z palet drewnianych zajmować się w sposób profesjonalny. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknym drewnem przez całe lata i unikniemy zbędnych wydatków. W poprzednim artykule pisaliśmy o domowych sposobach usuwania pleśni z powierzchni drewna. Teraz opiszemy specjalistyczne metody likwidacji tej uciążliwej materii...

Domowe sposoby na usunięcie pleśni z drewna - porady specjalisty z HGV Palety Drewniane Wadowice

26 sierpnia 2021

Na wyposażeniu naszych mieszkań, a także ogrodów są drewniane meble i inne elementy, gdzie drewno jest surowcem podstawowym. Wyroby z drewna uznawane są za szlachetne i bardzo dekoracyjne. Aby jednak jak najdłużej spełniały swoje funkcje użytkowe, a także cieszyły nas pięknym wyglądem, muszą być regularnie poddawane zabiegom konserwującym. Część z nich nie wymaga profesjonalnego sprzętu i może zostać wykonana w domowym zaciszu.

Techniki suszenia drewna w HGV palety drewniane Andrychów

4 sierpnia 2021

Aby drewno stanowiło dobry materiał do produkcji, musi ono charakteryzować się odpowiednim stopniem wilgotności. Prawidłowo wysuszone suche drewno posiada wtedy wymaganą twardość i wytrzymałość. Są to niezbędne cechy drewna, które wykorzystujemy na co dzień do produkcji palet drewnianych.

Czym jest tarcica w produkcji HGV palety drewniane Wałbrzych

29 lipca 2021

Drewno jest jednym z najpopularniejszych surowców. Wytwarza się z niego wiele produktów użytkowych. Zanim jednak przyjmie ono postać finalną, musi być poddane stosownej obróbce. Na początku mamy do czynienia z tarcicą. Jak wygląda proces produkcji tarcicy i jakie są jego etapy?

Z jakiego drewna produkujemy palety drewniane HGV Wrocław?

17 lipca 2021

Palety drewniane funkcjonują na rynku od wielu lat. Aby były przydatne i wykorzystywane przez wiele lat powinny być produkowane z najlepszego gatunku drewna. Co więcej, drewno, z którego powstają, powinno być suche i wolne od szkodników. Palety EURO, które produkujemy na naszym składzie we Wrocławiu, wytwarzane są właśnie z takiego drewna. Co jednak z drewnem egzotycznym? Zapraszamy do lektury.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.