slider-hgv.jpg
Nadstawki drewniane na palety Chrzanów – nietypowe wykorzystanie
28 października 2020

Nadstawki drewniane na palety Chrzanów – nietypowe wykorzystanie

Palety drewniane od producenta z Chrzanowa są wszechobecne w naszym życiu. Wszyscy mamy świadomość, że służą do transportowania towarów, w sposób ekonomiczny i bezpieczny. Nie wszyscy jednak wiedzą, do czego służą drewniane nadstawki paletowe. Otóż ich zadaniem jest zabezpieczenie znajdującego się na paletach towaru przed przemieszczaniem się i ewentualnym uszkodzeniem.  Nadstawki paletowe to wyposażone w zawiasy ograniczniki, które powodują, że palety zamieniają się w skrzynie. Nadstawki drewniane mogą być różnych rozmiarów, podobnie jak palety na naszych składach. Najpopularniejsze są jednak te o wymiarach 1200x800mm, czyli odpowiadające wielkości europalety. Fakt, iż posiadają zawiasy (cztery lub sześć z zależności od potrzeb) ułatwia ich montaż. Zajmują też niewiele miejsca.

Podobnie jak palety drewniane także nakładki są dostępne w skupach palet drewnianych HGV.  Punkty te zapewniają dobrą jakość, a także spełnianie gwarancyjnych i prawnych wymogów obowiązujących w obrocie paletami i nadstawkami drewnianymi. Kupując w składzie mamy pewność, że otrzymujemy towar dobrej jakości za adekwatną cenę. Podobnie jak palety także i nadstawki nadają się do wszechstronnego użycia. W tym zakresie nasza wiedza jest jednak mniejsza niż w przypadku palet z drewna. Ludzka wyobraźnia nie zna jednak granic . Tak więc i dla nadstawek drewnianych znaleziono sporo interesujących zastosowań.

Nadstawki paletowe jako warzywnik w ogrodzie

Jednym z nich jest uczynienie z nadstawek drewnianych inspektów, w których możemy hodować rożnego rodzaju rośliny. Pokusą są własne nowalijki czy pachnące pomidory. Do zrealizowania naszych planów wystarczą właśnie drewniane nadstawki na palety a także same palety, jeśli chcemy aby nasze mini ogródki były izolowane od podłoża. Skrzynki możemy ustawić bezpośrednio na balkonie czy gruncie, ale też na palecie drewnianej. Umieszczenie konstrukcji powyżej podłoża będzie izolować ją podczas wiosennych przymrozków i zapewni odpowiedni odpływ wody. Pomoże także w, częściowym choćby, zniechęceniu niepożądanych zjadaczy do degustacji naszych roślin.

Nadstawki drewniane mają wysokość 20 cm. Jeśli potrzebujemy głębszej rabaty, możemy je ustawić jedną na drugiej. Pasują do siebie idealnie! W związku z tym, że inspekty będą funkcjonować na dworze, dobrze jest je zaimpregnować. Będą wtedy odporne na działanie warunków atmosferycznych. W przypadku tych ustawionych na balkonach czy tarasach kolorowy impregnat pozwoli też wkomponować instalację w ogólną estetykę pomieszczenia. Przebywanie w scenerii, gdzie oprócz stolika do kawy i wygodnych fotelików będą też obecne rośliny o przyjemnym zapachu i często pięknym wyglądzie, na pewno podniesie komfort naszego relaksu.

Nadstawki paletowe w ogrodzie krok po kroku

Skrzynie z drewnianych nadstawek paletowych należy wyłożyć folią ogrodniczą i wypełnić ziemią. Jeśli palety stanowiące podstawę mają szeroko rozstawione deski, można włożyć tam włókninę lub karton, tak aby ziemia nie przelatywała poza konstrukcję. Na tak przygotowanym podłożu można siać i sadzić ulubione i potrzebne w kuchni rośliny. Umieszczenie naszych sadzonek w zamkniętych obszarach, ma także tę zaletę, że łatwo  można je zabezpieczyć przed przymrozkami czy gwałtownymi zjawiskami  pogodowymi jak ulewy czy gradobicia. Wystarczy przykryć je folią. Jej umocowanie będzie dużo łatwiejsze niż na otwartym gruncie i na pewno zabezpieczy uprawy przed niepożądanymi skutkami działań przyrody. Ten sposób wykorzystania nadstawek drewnianych nabytych w skupie palet na pewno sprawi nam dużą przyjemność a jednocześnie stanowić będzie działanie proekologiczne, gdyż  nadstawki zostaną wykorzystane po raz kolejny. 

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.