slider-hgv.jpg
Wytrzymałe drewno do produkcji palet drewnianych
22 lutego 2023

Wytrzymałe drewno do produkcji palet drewnianych

Natura podarowała nam drzewa różnego rodzaju. Jedne rosną tuż za miedzą, inne natomiast trzeba sprowadzać z bardzo daleka. Każde z nich posiada inne walory użytkowe. Niektóre są twarde i mogą przetrwać długie lata, inne mają piękny kolor i ułożenie słojów, a jeszcze inne wydzielają niezapomnianą woń. Człowiek potrafi wykorzystać je wszystkie. Rodzime gatunki doskonale sprawdzają się w górnictwie, budownictwie, produkcji mebli i sprzętów użytkowych. Są także podstawowym surowcem do produkcji palet. Wykorzystanie drzew rosnących w naszym kraju w gospodarce jest przeogromne. Dlatego tak ważna jest prawidłowa gospodarka leśna i drzewna.

Istnieje także duże zapotrzebowanie na  luksusowe wyroby z drewna gatunków egzotycznych. Niektóre z nich są szczególnie cenione. Należą do nich:

  • palisander, którego drewno ma głęboką barwę naznaczoną smugami w kolorze bordo. Mówi się o nim „drzewo różane” ponieważ, wydziela woń róż. Zapach wyczuwalny jest nawet długo po wysuszeniu,
  • mango, do którego rozreklamowania przyczyniła się dostępność na naszym rynku jego smacznych owoców. Wpłynęła ona znacząco na popularność tego gatunku drewna. To drewno trwałe i odporne na wilgoć. W obecnej dobie produkuje się z niego meble imitujące antyki,
  • orzech amerykański daje drewno o wielu odcieniach. Od żółci, poprzez szarość do głębokiego brązu. Drewno najczęściej występuje w naturalnej kolorystyce. Jest tak pięknie ubarwione,że nie wymaga żadnych dodatkowych poprawek.

Meble z drewna z recyklingu

Specjalną formą wykorzystywania drewna z recyklingu do produkcji mebli a także galanterii z drewna, jest wykorzystywanie do tego celu drewna wyrzuconego przez morze, Romantyzm towarzyszący takiemu działaniu pozwala zrealizować wiele niezwykłych projektów. To także skuteczna praca na rzec środowiska naturalnego. Każdy bowiem pomysł, który spowoduje, że nie będziemy wycinać drzew, jest bezcenny dla naszej planety. Recykling to rzecz dzisiaj bardzo ważna, umożliwia chronienie Ziemi a jednocześnie uzmysławia nam jak ważna jest nasza symbioza z naturą,

Wpisując się w obowiązujące trendy firma HGV proponuje swoim klientom recykling palet z drewna. Taka usługa wspomaga środowisko naturalne a także stanowi znaczące wsparcie dla firm, które nie mają pomysłu na zagospodarowanie zniszczonych palet.

Używane palety drewniane z HGV doskonałym materiałem na meble

 

Produkcja mebli i innych sprzętów z palet drewnianych ma duże znaczenie proekologiczne. Możemy je wykonać sami przy zaangażowaniu skromnych środków finansowych. Takie rozwiązanie pozwala także na realizację własnych,często bardzo oryginalnych pomysłów. Najczęściej dostępnym materiałem są palety z sosny i świerku. Zdeterminowani w szukaniu znajdą także palety z gatunków liściastych, takich jak: osika, czarna brzoza czy olsza. Można je znaleźć w licencjonowanych skupach palet. W takich miejscach uzyskamy nie tylko palety dobrej jakości,ale też fachową informację o cechach  drewna,z jakiego wykonano palety. Dysponując rzetelną wiedzą, na pewno uzyskamy satysfakcjonujący efekt naszej pracy.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.