slider-hgv.jpg
Palety drewniane Mysłowice we wnętrzach - banalne czy niezwykłe?
28 listopada 2020

Palety drewniane Mysłowice we wnętrzach - banalne czy niezwykłe?

Przede wszystkim powinniśmy doskonale przygotować meble lub elementy wyposażenia mieszkania wykonane z palet do ich dekoracji. Zanim zaczniemy wprowadzać w życie nasze projekty, warto je dokładnie wyczyścić ( eśli jest to surowe drewno).  Można też je zaimpregnować bądź nadać drewnu pożądany kolor. Jeśli mamy już gotowe podłoże, możemy dać pole do popisu naszej wyobraźni.

W obecnej chwili bardzo trendy jest tzw. sfatygowany szyk (po angielsku shabby chic). Jest to technika zdobienia mebli, która ma dać wrażenie starości i pokrycia patyną czasu. Najprostszym sposobem uzyskania takiego efektu jest pomalowanie mebla na biały lub inny łagodny kolor, a potem, gdy powierzchnia dobrze wyschnie, przetarcie jej drobnoziarnistym papierem ściernym. Gdy spod farby zacznie wyglądać naturalne drewno, powinniśmy się czuć usatysfakcjonowani. Stare, jak nic! Dopełnieniem stylu shabby chic mogą być koronki, hafty i zasłonki w pastelowych kolorach, przymocowane kunsztownie do mebli z palet drewnianych Mysłowice. Jeśli na naszych meblach ustawimy stare fajansowe naczynia, młynki do kawy i zawiesimy miedziane patelnie, wrażenie wiekowości na pewno zostanie osiągnięte.

Jak dekorować meble z palet drewnianych?

Innym sposobem dekoracji mebli z europalet od producenta jest malowanie ich przy zastosowaniu gotowych szablonów. Wykrojone z kartonu wzory o interesującej nas tematyce, możemy przylepić do powierzchni mebli i potem pomalować tło. Po odklejeniu szablonów od podłoża otrzymujemy wzory, które będą idealną dekoracją nie tylko w mieszkaniu, ale też w pomieszczeniach użytkowych. Na takim sposobie dekoracji zyskają bary, restauracje, sale zabaw dla dzieci, salony tatuażu itp... Dzięki naszym działaniom, pomieszczenia zamienią się saloony na dzikim zachodzie, arabskie zaułki czy bajkowe księstwa.

Wygląd mebli i elementów instalacji użytkowych wykonanych z palet drewnianych w mieszkaniach, na balkonach czy w restauracjach, można także uatrakcyjnić stosując metodę decoupage. Sposób wykonania takich dekoracji jest niezwykle prosty. Powierzchnię, którą chcemy tak ozdobić, musimy pokryć akrylowa farbą. Następnie przygotowujemy papierowe wzory, o interesującej nas tematyce. Staramy się żeby były one jak najcieńsze. Z użyciem specjalnego kleju umieszczamy nasze ozdoby na powierzchniach z palet drewnianych. Ważne jest aby posmarować klejem do decoupage, nie tylko spody, ale też wierzchy naszych elementów dekoracyjnych. W ten sposób stworzą one z podłożem jedną całość. Ostatnim etapem naszej pracy powinno być polakierowanie powierzchni, na której umieściliśmy nasz wzór.  Jeśli wszystkie prace wykonamy starannie, a wykorzystane przez nas motywy będą oryginalne, możemy być pewni, ze nasza praca zyska uznanie, a nawet podziw. Powodzenia!

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.