slider-hgv.jpg
Z jakiego drewna produkujemy palety drewniane HGV Wrocław?
17 lipca 2021

Z jakiego drewna produkujemy palety drewniane HGV Wrocław?

Materiałem do produkcji wszelkiego rodzaju przedmiotów potrzebnych człowiekowi są nie tylko drzewa rodzimego pochodzenia, ale też drzewa egzotyczne. Ze względu na swoje walory, gównie estetyczne, służą do produkcji przede wszystkim eleganckich i wyszukanych mebli. Ich producenci szczególnie cenią kilka rodzajów drewna. Są to mianowicie:

  • orzech amerykański o wielu barwach. Od  szarości, poprzez żółć do ciemnego brązu. Drewno to jest tak pięknie ubarwione,że najczęściej spotykamy je w naturalnej kolorystyce.
  • mango. Wzrastająca popularność tych przepysznych owoców przełożyła się na coraz szersze wykorzystanie macierzystego drzewa. Jest ono odporne na wilgoć i trwałe. Doskonale nadaje się na meble imitujące antyki.
  • palisander , daje drewno o głębokim kolorze urozmaiconym bordowymi smugami. Nazywany także” drzewem różanym” wydziela piękny zapach róż nawet długo po wysuszeniu.

Wszystkie te drzewa są bazą do wyrobu prawdziwych stolarskich cudeniek. Obiektów pożądania wielu kolekcjonerów na świecie.

Drewno z recyklingu w produkcji mebli

Jeszcze bardziej wyszukanym sposobem wykorzystania drewna do produkcji mebli bądź galanterii drewnianej, jest tworzenie tych wyrobów z drewna wyrzuconego przez morze. Takie działanie to nie tylko realizacja często romantycznych projektów, ale też praca na rzecz środowiska naturalnego. Recykling jest dzisiaj bardzo propagowany, pozwala chronić przyrodę, a jednocześnie podkreśla nasz związek z naturą. Jako producent palet drewnianych HGV we Wrocławiu, oferujemy naszym klientom usługę recyklingu palet drewnianych. Dzięki temu możemy wspomóc nasze środowisko naturalne i odciążyć tych przedsiębiorców, którzy nie wiedzą co zrobić ze zniszczonymi paletami drewnianymi.

Meble z używanych palet drewnianych HGV Wrocław

Proekologiczne jest także wytwarzanie mebli i innych przedmiotów użytkowych z palet drewnianych. Nie tylko są one niedrogie, ale też możemy samodzielnie je wykonać. Najczęściej spotykamy palety ze świerku czy sosny. Jeśli jednak  bardzo się postaramy, znajdziemy także te z drzew liściastych takich jak olsza czarna, brzoza czy osika. Najlepiej jest ich szukać w licencjonowanym składzie palet. Tam uzyskamy rzetelną informację, z jakiego drewna wykonane są interesujące nas palety. Mając pełną wiedzę , efekt naszej pracy  będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujący.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.