slider-hgv.jpg
Używane europalety Kielce, co z nimi zrobić
6 sierpnia 2020

Używane europalety Kielce, co z nimi zrobić

Obecnie na świecie funkcjonuje około 7 mln drewnianych palet. Używanie drewna jako budulca sprzyja środowisku, gdyż jest ono surowcem naturalnym i podlega biodegradacji. Samo jednak wykorzystywanie palet drewnianych Kielce w obrocie towarowym, a przede wszystkim ich transport sprzyja emisji dwutlenku węgla do atmosfery a także przyczynia się do tworzenia licznych zanieczyszczeń. Uszkodzone bądź wyeksploatowane europalety mogą zostać w ostateczności przerobione na papier, ale to wiąże się z koniecznością zapewnienia drewna na nowe. Nam natomiast chodzi o to, żeby wyprodukowane już palety HGV Kielce, po zakończeniu ich eksploatacji w transporcie, znalazły nowe zastosowanie. Ponowne użycie już wyprodukowanych palet, to nie tylko zysk dla środowiska ale i dla firm. Mogą one zbyć niepotrzebne już palety, uzyskując dodatkowe środki finansowe. Takie działanie wiąże się się także z uzyskaniem zwolnienia od opłaty środowiskowej.

Jak postępować z paletami drewnianymi HGV Kielce?

Istnieje wiele możliwości wykorzystania palet drewnianych od producenta Kielce do innych celów niż obrót towarowy. Większość z nich wymaga ich oczyszczenia i przygotowania do pełnienia nowych funkcji. Wszystkie te czynności możemy wykonać we własnym zakresie. Aby móc nadać paletom nowe życie należy je najpierw oczyścić. Zaczynamy od dokładnego omiecenia drewna, tak aby się pozbyć kurzy, pyłu i pajęczyn. Następnym krokiem jest ich staranne umycie. Można to zrobić z dodatkiem mydła lub płynu do naczyń. Palety muszą też wyschnąć. Jest to szczególnie ważne dlatego, że drewno bardzo chłonie wilgoć. Ta zaś sprzyja zainfekowaniu palet pleśnią, grzybami i innymi drobnoustrojami. Mają one bardzo niekorzystny wpływ na kondycję i późniejszą eksploatację palet. Nie przesadzajmy więc z wodą! Cierpliwie czekajmy, aż palety gruntownie wyschną. Palety drewniane Kielce używane w transporcie często są pełne nierówności i drzazg.

Aby móc ich bezpiecznie używać powinniśmy je oszlifować lu przetrzeć papierem ściernym. Jeśli użyjemy szlifierki  zrobimy to szybciej, ale wytworzymy więcej pyłu. Używając papieru ściernego dłużej będziemy czekali na efekt, ale nie wytworzymy tylu zanieczyszczeń. Chcąc znaleźć dla używanych palet nowe zastosowanie liczymy na to, że będą nam długo służyć. Aby tak było należy je zagruntować. Szczególnie jest to wskazane, jeśli nasze palety mają funkcjonować na wolnym powietrzu. Za pomocą pędzla lub krótkowłosego wałka nakładamy impregnat, który ma chronić przed wilgocią i warunkami atmosferycznymi. Po wyschnięciu pierwszej warstwy gruntowania (nie wcześniej niż po 12 godzinach), zabieg należy powtórzyć. Impregnaty nie tylko zabezpieczają drewno. Mogą też mu nadać pożądany kolor.

Jeśli do realizacji naszych planów nie są potrzebne całe europalety Kielce, możemy dokonać ich demontażu, poprzez usunięcie kostek. Najlepiej to zrobić po oczyszczeniu palet a przed ich oszlifowaniem. Pozwoli nam to uniknąć nieestetycznych śladów po wcześniej zamontowanych kostkach. Rozbierając palety musimy pozbyć się wszystkich gwoździ. Pracę należy prowadzić ostrożnie, aby nie połamać desek i nie doznać urazów dłoni.

Otrzymany w ten sposób materiał możemy wykorzystać do realizacji naszych planów w zakresie budowy mebli, sprzętów domowych, instalacji i mebli ogrodowych, huśtawek, kwietników itp...

Granicę stanowią tylko  nasze potrzeby i wyobraźnia.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.