slider-hgv.jpg
Co stanowi o jakości palet drewnianych Poznań HGV?
27 lutego 2021

Co stanowi o jakości palet drewnianych Poznań HGV?

Palety drewniane Poznań HGV są bardzo popularnym rozwiązaniem w obrocie towarowym. Z ich użyciem odbywa się transport najróżniejszych towarów po całym świecie. W tym opracowaniu skupimy się na tych cechach palet euro, które decydują o ich jakości i użyteczności dla przedsiębiorcy. W pierwszej części tego artykułu skupimy się na trzech najważniejszych cechach dobrej jakości palet drewnianych.

Wymiary palet drewnianych Poznań

 Aby palety drewniane dobrze spełniały swoje funkcje w transporcie i gospodarce magazynowej, muszą mieć odpowiednie wymiary. Prawidłowy wymiar palety euro to nie tylko gwarancja odpowiedniej wytrzymałości, ale i dopasowania do rodzajów wózków widłowych istniejących w magazynach różnych firm. Najbardziej wszechstronną paletą jest paleta EURO. Ma ona wymiary 800 x 1200 x 144mm. Paleta drewniana takiej wielkości nie tylko pasuje do wszystkich typów wózków widłowych, ale i większości magazynów i hal.

Wytrzymałość palety EURO

Kolejnym elementem mającym wpływ na jakość palet z drewna jest ich nośność. Jest ona ważna między innymi dlatego, że euro palety należy podnosić zgodnie ze stosunkiem masy do towaru, który ma być na niej umieszczony. Przestrzeganie tej reguły zapewni bezpieczeństwo zarówno towarom, jak i ludziom pracującym w magazynie. Standardowe palety drewniane w większości przenoszą towary umiarkowanie ciężkie. Tak popularna paleta EURO sama waży około 25 kg. Przy odpowiednim rozłożeniu ładunku może unieść nawet 4000 kg.

Z czego wykonane są palety drewniane Poznań HGV

O jakości i żywotności palet drewnianych HGV decyduje także to, z jakiego drewna są wykonane. Ma to znaczenie dlatego, że deski, z których zrobione są palety zarówno nowe, jak i używane, muszą być wystarczająco mocne. Inaczej pod ciężarem towarów będą pękać. Jakość surowca drzewnego to nie tylko jego gatunek (najlepiej, gdy jest to sosna lub świerk), ale też warunki przechowywania i sposób obróbki. Palety przemysłowe funkcjonują w różnych warunkach atmosferycznych. Inaczej niż palety jednorazowe, muszą być odporne na wilgoć, a także bardzo niskie i bardzo wysokie temperatury. Powinny też dobrze znosić stały kontakt z metalowymi elementami wózków widłowych. Gdyby palety przemysłowe były wykonane ze słabego materiału drzewnego, nie wytrzymałyby wielomiesięcznej eksploatacji w trudnych warunkach. Aby palety eur spełniały określone normy techniczne drzewo, z którego są wyrabiane, musi być suche. Wilgoć bowiem osłabia strukturę drzewa, a to ma zasadniczy wpływ na końcowy efekt, jakim jest paleta drewniana. Europalety EPAL, palety CP i wybrana grupa palet jednorazowych posiadają certyfikat IPPC. Daje on uprawnienie m.in. do eksportu towarów poza granicę Unii Europejskiej, stwierdzając spełnienie fitosanitarnej normy ISPM 15. Certyfikat ten gwarantuje m.in. odpowiedni stopień wilgotności palet drewnianych.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.