slider-hgv.jpg
Szukasz palet drewnianych do transportu czy na meble – ruszaj do skupu palet w Łodzi!
29 sierpnia 2020

Szukasz palet drewnianych do transportu czy na meble – ruszaj do skupu palet w Łodzi!


Inwestycja w palety używane z punktu skupu palet drewnianych w Łodzi to podwójna korzyść dla ich nabywcy. Nie tylko są tańsze od nowych, ale też kupując palety używane chronimy środowisko. Mniej nowych europalet od producenta, to mniej wyciętych lasów. Dobre skupy palet drewnianych oferują towar dobrej jakości, spełniające wszystkie wymagane prawem normy. Główną część oferty stanowią zwykle palety drewniane o wymiarach 1200mmx800mm oraz 1200mmx1000mm. Ich udźwig to 700 kg, 1000kg  a nawet 1200kg. Oprócz spełnienia standardowych wymogów mamy także gwarancję, że są one nieuszkodzone i czyste, a ich drewno zachowuje naturalne kolory. Chcąc być konkurencyjnymi na rynku, skup palet drewnianych HGV Łódź oferuje także własną dostawę zamówionego towaru. Transport realizowany jest nawet w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia, a dostawa zawiera gwarancję oryginalności i spełniania wszystkich wymaganych norm. 

Do niedawna palety drewniane pozostawały w sferze zainteresowania głównie przedsiębiorców. Dzisiaj jest inaczej. Wiele osób, kierując się troską o ekologię, a także chęcią realizacji własnych, niekonwencjonalnych pomysłów, zaczęło wykorzystywać palety drewniane wyprodukowane w Łodzi inaczej niż dotychczas. Powstają z nich meble i elementy wyposażenia mieszkań, a także instalacje ogrodowe i restauracyjne. W naszym artykule chcielibyśmy udzielić kilku rad, które mogą pomóc w stworzeniu z palet drewnianych, ciekawych mebli i innych przedmiotów użytkowych. W tej części opracowania zajmiemy się czyszczeniem, szlifowaniem i impregnacją oraz lakierowaniem palet drewnianych.

Jak przygotować używane palety drewniane do pracy

  • Czyszczenie palet drewnianych Łódź HGV należy rozpocząć od dokładnego omiecenia drewna z pyłu i kurzu. Często pozostaje on na paletach, szczególnie tych używanych na budowach. Trzeba też pozbyć się pajęczyn, które powstają podczas długiego leżenia palet na składach. Kolejnym krokiem jest ich staranne umycie. Wystarczy woda i mydło lub płyn do naczyń. Po tym zabiegu palety powinny gruntownie wyschnąć. Należy bowiem pamiętać, że wilgoć jest wrogiem drewna i pozostawienie jej na powierzchni może przyczynić się do zainfekowania pleśnią, a co za tym idzie zmniejszyć  jego walory użytkowe
  • Następną pracą, którą powinniśmy wykonać jest oszlifowanie drewna. Oszlifowaniu można poddać drewno, gdy jest całkowicie suche. Możemy to zrobić za pomocą papieru ściernego bądź szlifierki. Pierwszy sposób trwa dłużej i wymaga więcej wysiłku, drugi natomiast choć szybszy, powoduje duże zapylenie. Usunięcie wszelkich nierówności i drzazg spowoduje, że elementy używanych opalet drewnianych ze skupu w Łodzi, będą bezpieczne dla użytkownika, a także łatwiej będzie nałożyć impregnat i ewentualną farbę.
  • Ostatnim elementem przygotowania europalet do wyrobu, zaplanowanych przez nas przedmiotów, jest impregnacja. Ma ona chronić drewno przed działaniem czynników zewnętrznych głównie wilgoci. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy nasze meble czy sprzęty mają funkcjonować na wolnym powietrzu. Zabieg taki można wykonać za pomocą pędzla lub wałka z krótkim włosem. Po nałożeniu pierwszej warstwy impregnatu i jej dokładnym wyschnięciu, należy położyć jego drugą warstwę. Zwieńczeniem naszych działań może stanowić polakierowanie palet bezbarwnym lub kolorowym lakierem do drewna.

W następnej części naszego artykułu znajdziesz podpowiedzi, jak można z tak przygotowanych palet drewnianych od producenta, wykonać mnóstwo użytecznych i niepowtarzalnych sprzętów. Do następnego razu!

 

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.