slider-hgv.jpg
Jakie są plusy korzystania z używanych palet drewnianych Jaworzno ?
20 października 2020

Jakie są plusy korzystania z używanych palet drewnianych Jaworzno ?

To szczególnie ważne teraz, kiedy mamy do czynienia z globalnym ociepleniem, nadmierną emisją dwutlenku węgla i stałym generowaniem zanieczyszczeń, które trafiają do gleby, wody i atmosfery. Dzięki dość ekologicznemu procesowi wytwarzania, palety od producenta z Jaworzna mogą służyć do bezpiecznego transportu produktów spożywczych. Obecnie na świecie funkcjonuje około 7 mln drewnianych palet. Jeśli spowodujemy, że przynajmniej część z nich zostanie użyta wielokrotnie, korzyści dla środowiska będą niewymierne. Wytwarzanie palet drewnianych a szczególnie ich transport wiąże się z emisją dwutlenku węgla. Mniejsza ich produkcja redukuje zanieczyszczenia trafiające do atmosfery.

Jeśli jeszcze dojdzie do tego prawidłowy recykling np. w skupie palet drewnianych, możemy mieć pewność, że właściwie gospodarujemy paletami z drewna. Każde bowiem ponowne wykorzystanie palet funkcjonujących już w obrocie, to zmniejszenie zapotrzebowania na drewno i niższa emisja gazów cieplarnianych. Z jednego metra sześciennego drewna wytwarza się 10 palet. Nie trudno więc wyobrazić sobie, ile drzew trzeba wyciąć i ile energii wydatkować. aby wprowadzić na rynek, potrzebną gospodarce, ilość palet.

Europalety - od kiedy są z nami i czym się charakteryzują?

Duży wpływ na jakość palet drewnianych funkcjonujących w obrocie miało wprowadzenie europalet. Okres ich eksploatacji jest bowiem długi. Wynika to z konieczności przestrzeganiabardzo ostrych norm przy produkcji. Określone są one w Kodeksie UIC 435 Palety EPAL. Europalety mają bardzo długą żywotność, dzięki czemu są najlepszym dowodem na to, że palety używane ze skupu w Jaworznie, mogą być wykorzystane wielokrotnie i dobrze spełniać swoje zadania. Dlatego też wielu przedsiębiorców słusznie decyduje się na korzystanie z używanych palet drewnianych, mając na względzie ochronę środowiska, a także wymierne korzyści finansowe. Należy również przypomnieć, że palety używane są nie tylko tańsze, ale i wolne od opłaty produktowej.

Na tym etapie rozważań pojawia się pytanie, gdzie takie używane palety drewniane można nabyć. Otóż dysponuje nimi większość skupów palet. W niektórych z nich palety używane to podstawa oferowanego asortymentu. Są one wykonane z dobrej jakości drewna i nieuszkodzone. Mają też różny koloryt. Prawidłowo przechowywane mogą służyć jeszcze wiele lat. Dostępne są w różnych rozmiarach i o różnym udźwigu. Najbardziej poszukiwane to te, o wymiarach 1200x800 mm i 1200x 1000mm. Punkty skupu dysponują też nadstawkami o wymiarach 1200x800mm. Liczne z nich zapewniają także dostawę towaru do siedziby zamawiającego. Może ona być zrealizowana nawet w 24 godziny od złożenia zamówienia. Do zakupionego towaru dołączane są także dokumenty gwarantujące oryginalność i spełnianie obowiązujących norm, co sprawia, że ich zakup jest bezpieczny nie tylko z punktu widzenia gospodarczego, ale też prawnego.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.