slider-hgv.jpg
Budowa łóżka z palet drewnianych Częstochowa
31 grudnia 2020

Palety drewniane Częstochowa - pomysł na łóżko

Pierwszą część naszego artykułu o budowie łóżka z palet drewnianych HGV Częstochowa zakończyliśmy w momencie, kiedy mamy już palety gotowe do łączenia ich w całość. Teraz należy przystąpić do tworzenia z nich stabilnej konstrukcji. Najlepiej jest to zrobić za pomocą metalowych płaskowników do drewna. Najpierw łączymy elementy, które mają tworzyć dolną  część stelaża pod materac. Jeśli płaskowniki  umieścimy na spodniej części palety, będą one niewidoczne. Musimy jednak pamiętać, by zabezpieczyć je filcowymi podkładkami. Inaczej będą rysować podłogę. Następnie w ten sam sposób umocowujemy wierzchnią część stelażu. Zamiast połączeń  metalowych możemy zastosować łączniki z drewna. Wtedy będą one mogły pełnić także rolę nóżek łóżka. Chcąc uniknąć rys na podłodze, je także należy zabezpieczyć filcem.

Inna metoda połączenia palet drewnianych od producenta w całość to skręcenie ich za pomocą długich wkrętów umieszczonych w miejscu tzw. klocków, czyli wytrzymałych boków palety. Te same sposoby połączeń możemy  zastosowań, gdy chcemy nasze łóżko zwieńczyć zagłówkiem. Zdecydowanie nie polecamy korzystania z łóżka, którego elementy nie są na stałe połączone, a jedynie przykryte materacem. Taki mebel będzie niestabilny i może  się przesuwać. W takiej sytuacji o wypadek nietrudno. Pamiętajmy o tym,że większość wypadków, którym ulegamy, ma miejsce w domu!

Drewniane palety w nowoczesnym wzornictwie

Gdy nasze łóżko jest już skręcone, możemy przystąpić do zadbania o jego kolorystykę. Możliwości mamy wiele. Mebel może pozostać surowy a drewno w nim dodatkowo nieobrabiane. Możemy je jednak pokryć specjalnym olejem do drewna. Najlepiej nałożyć go pędzlem z miękkim włosiem lub bawełnianą szmatką.  Jeśli chcemy, aby widoczna była struktura drewna, a także oryginalne napisy znajdujące się na paletach np. logo EPAL do dyspozycji mamy bejcę lub bezbarwny lakier do drewna. Oba te środki skutecznie nałożymy wałkiem a w zakamarkach pędzlem. Gdy zależy nam na całkowitym pokryciu palety EURO, powinniśmy zagruntować je specjalną farbą, a potem nałożyć farbę akrylową w interesującym nas kolorze. Przy ich nakładaniu również dobrze sprawdzą się wałek i pędzel.

Jak ulepszyć łóżko z palet drewnianych

Aby nasze łóżko z palet drewnianych HGV było nie tylko funkcjonalne, ale i atrakcyjne dla oka , możemy je dodatkowo ulepszyć. Jeśli wyposażyliśmy je w zagłówek, dobrym rozwiązaniem jest położenie na nim tradycyjnej tapicerki. Wtedy łóżko nie tylko zyska na wyglądzie, ale też będzie nas chronić przed nieprzyjemnymi konsekwencjami uderzenia głową w drewnianą paletę. Miękkie tapicerskie podłoże uchroni nas przed bólem. Aby łóżko z palet drewnianych w niczym nie odbiegało od mebli tradycyjnych, możemy uzupełnić je o szuflady, w których będzie można chować pościel. Możliwość  przechowywania kołdry i poduszek w łóżku spowoduje podniesienie jego funkcjonalności. Do spodu łóżka możemy także dokręcić kółka, które wpłyną na mobilność konstrukcji. Nie będzie więc żadnych problemów z jego przemieszczaniem po pokoju.

Palety euro jako nowoczesne łóżko

Wykonane przez nas łóżko może być też podświetlone. Wystarczy użyć listew LED lub łańcuchów świetlnych. Wyobraźnia podpowie nam całą resztę. Warto także zadbać o udekorowanie naszego łóżka z palet drewnianych oryginalną narzutą i mnóstwem kolorowych poduszek. Wzory na nich powinny komponować się z wystrojem całego pomieszczenia i stanowić jego integralny element. Na koniec należy przypomnieć,że aby efekt naszej pracy był satysfakcjonujący , musimy mieć surowiec dobrej jakości. A w taki zaopatrzymy się tylko w  specjalistycznym skupie palet. Życzymy miłych snów na łóżku z drewnianych palet Częstochowa.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.