slider-hgv.jpg
Jak zbudować kwietnik z palet drewnianych od producenta we Wrocławiu
7 września 2020

Jak zbudować kwietnik i łóżko z palet drewnianych od producenta we Wrocławiu

W pierwszej części naszego opracowania poruszaliśmy temat dostępu do palet drewnianych. Zaproponowaliśmy ich kupno w specjalistycznym punkcie skupu i sprzedaży palet drewnianych, żeby mieć gwarancję, że nabyty przez nas towar będzie dobrej jakości i pozwoli nam zrealizowań nasze zamierzenia. Omówiliśmy też pierwsze kroki zmierzające do uczynienia z palet drewnianych od producenta we Wrocławiu doskonałego surowca do tworzenia mebli i innych wyrobów użytkowych. W tej części artykułu chcemy przedstawić praktyczne rady jak zrobić niezbędny i ciekawy mebel do mieszkania, a także oryginalny kwietnik, którymoże ozdobić gastronomiczny, ogródek lub balkon.

Jak stworzyć łóżko z używanych europalet

Zacznijmy od wygodnego i niebanalnego łóżka. Zakładamy, że przygotowaliśmy już palety drewniane ze skupu, które wymiarami i kolorytem odpowiadają naszym oczekiwaniom. Nie jesteśmy zwolennikami poglądu, że palety drewniane HGV wystarczy ustawić i położyć na nich materac. Taki mebel będzie niestabilny i trudno będzie zadbać o jego właściwą aranżację. Aby łóżko dobrze spełniało swoją funkcje europalety, z których jest skonstruowane muszą być trwale połączone.

Można to zrobić przy użyciu metalowych płaskowników budowlanych bądź długich wkrętów. Zarówno jedna jak i druga metoda wymaga użycia wkrętarki. Najpierw należy połączyć spodnią część łóżka. Jeśli zrobimy to na dolnej części palety, a złącza zabezpieczymy filcem aby nie niszczyć podłogi, złączenia będą niewidoczne. Jeśli chcemy wzmocnić łóżko, mocując dodatkowe złączenia z boku musimy się liczyć z tym, że będzie je widać. Możemy także użyć długich wkrętów. Montujemy je w tzw. klockach, czyli solidnych boczkach. Tak wykonany stelaż można uzupełnić o zagłówek, również zrobiony z używanych palet drewnianych. Jaki ma być, podpowie wyobraźnia. Aby łóżko było funkcjonalnym meblem należy uzupełnić je o wygodny materac. Sklepy meblowe oferują ich szeroki wybór. Dotyczy to także poduszek o rozlicznych rozmiarach i kształtach. Miękka część łóżka można także zostać wykonana przez tapicera. Wtedy nasz mebel będzie stanowił połączenie awangardy z mieszczańską tradycją.

Palety drewniane w ogrodzie - od czego zacząć?

Europalety HGV z Wrocławia mogą także służyć do wykonania dekoracji przydomowego bądź restauracyjnego ogródka. Przykładem jest tu kwietnik, który będzie stanowił oryginalny sposób na prezentację atrakcyjnych roślin. Mając zaimpregnowaną i pomalowaną na interesujący nas kolor paletę drewnianą ze skupu, należy przymocować ją do ściany. Zapewni jej to stabilność a nam da pewność, że w przypadku wiatru nasze rośliny nie wylądują na ziemi. Do szczebli palety możemy przymocować metalowe uchwyty na doniczki a w nich umieścić rośliny. Fakt, że doniczki (mogą to być także skrzynki balkonowe) będą umieszczone na ruchomych uchwytach, da nam możliwość dowolnego ich przemieszczania, tak aby miały odpowiedni dostęp do światła, w zależności od pory roku. Jeśli nie mamy możliwości aby palety na stałe umocować przy ścianie, możemy połączyć dwie palety ich górnymi częściami. Wtedy  konstrukcję należy postawić w „rozkroku”, dzięki czemu uzyska pewną stabilność.

Musimy jednak pamiętać, żeby taki kwietnik był obciążony odpowiednio do swojej konstrukcji. W przypadku dużych podmuchów wiatru, może się bowiem się wywrócić. Palety drewniane HGV Wrocław możemy także wykorzystać do sadzenia roślin umieszczając je na ziemi w poziomie. Dno i boki palet należy wtedy wyłożyć folią ogrodniczą, w której dnie trzeba zrobić otwory umożliwiające odpływ nadmiaru wody. Rośliny nie będą wtedy gnić. Posadzenie w takich kwietnikach roślin płożących spowoduje, że nie będzie widać niezbyt estetycznej foli.

Powyższe uwagi świadczą o tym, że możliwości domowego wykorzystania palet drewnianych są nieograniczone. Jeśli tylko mamy wyobraźnię i trochę chęci, możemy wyczarować  nich prawdziwe cuda. Życzymy powodzenia ! 

Dowiedz się jak przygotować ogródek z nadstawek paletowych.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.