slider-hgv.jpg
Prowadzenie skupu europalet - na czym polega?
29 września 2022

Prowadzenie skupu europalet - na czym polega?

Podstawowym warunkiem działania prężnego skupu palet w Będzinie jest jego przepustowość. Musi być on przygotowany na skup i sprzedaż nawet kilku tysięcy palet miesięcznie. Skup palet drewnianych jest odwiedzany zarówno przez przedsiębiorców, jak i osoby fizyczne. Aby spełnić oczekiwania klientów, trzeba dysponować znacznym terenem. Palety drewniane dla firm wymagają bowiem odpowiedniego miejsca do ich składowania. Skup palet Katowice przyjmuje elementy drewniane zarówno te, które mogą być dalej w obrocie towarowym, jak i te uszkodzone. Obowiązujący w Polsce stan prawny zakazuje bowiem pod rygorem odpowiedzialności karnej, wyrzucania palet z drewna na wysypiska. Muszą one być poddane recyklingowi.

Gdzie może powstać skup palet z drewna?

Dobrze jest, jeśli teren, na którym działa skup palet jest zadaszony. Ogranicza to działanie warunków atmosferycznych na drewno, z którego zbudowane są palety. Chodzi głównie o zawilgocenie, które ma negatywny wpływ na wartość użytkową tych nośników. Prawidłowo działający skup palet powinien być ogrodzony. Dobrze, gdyby posiadał monitoring. Starannie zabezpieczone miejsce nie tylko pozwoli uniknąć wizyt złodziei, ale też wpłynie na opinię u potencjalnych klientów.

Na sukces składu palet drewnianych dla firm mają także wpływ  proponowane ceny, a także lokalizacja obiektu. W firmie HGV klienci znajdą nie tylko palety w dobrym stanie technicznym, ale też te uszkodzone, które są doskonałym materiałem do budowy oryginalnych mebli czy innych elementów wyposażenia wnętrz.

Przedsiębiorca handlujący paletami  z drewna, jak każdy inny podmiot gospodarczy musi prowadzić dokumentację, która stanowi ilustrację przeprowadzanych transakcji. Podstawowym dokumentem jest umowa kupna-sprzedaży. Zgodnie z obowiązującym prawem winna ona zawierać określone dane. Są to:

  • numer umowy i datę jej sporządzenia;
  • strony umowy wraz z danymi teleadresowymi;
  • charakterystykę przedmiotu umowy, jego ilości, wymiary oraz cenę;
  • podpisy osób zawierających umowę.

Każde wydanie towaru jest w punkcie skupu palet drewnianych dokumentowane np. dowodem MW.

Czy licencja na prowadzenie skupu palet jest potrzebna?

Licencjonowane punkty skupu palet drewnianych stanowią bardzo ważny element działań mających na celu ochronę środowiska. Fakt, że niepotrzebnych palet nie wolno wyrzucać na śmietnik powoduje, że konieczne są punkty skupujące palety używane. Te nośniki, które nie mogą już służyć do przewozu towarów, doskonale sprawdzą się jako materiał do wytworzenia innych, drewnianych przedmiotów. Mechanizm taki nie tylko pozwała oszczędzać klientom pieniądze, ale też chroni środowisko naturalne. Licencjonowane punkty skupu palet drewnianych mają prawną możliwość wydawania zaświadczeń o przejęciu palet wycofanych z obrotu towarowego. Taki dokument uprawnia sprzedającego do skorzystania z ulgi w opłatach związanych ze środowiskiem naturalnym. Wiedza merytoryczna i dobra organizacja pracy to podstawy do prowadzenia opłacalnego biznesu, jakim jest handel używanymi paletami.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.