slider-hgv.jpg
Palety od producenta w Rzeszowie czy może pooling palet drewnianych?
19 sierpnia 2020

Palety od producenta w Rzeszowie czy może pooling palet drewnianych?

Jeszcze wcale nie tak dawno, funkcjonujące na rynku przedsiębiorstwa, były „samowystarczalne". Każdy aspekt ich działalności był wpisany w pracę firmy, a ich obsługą zajmowali się zatrudnieni pracownicy. W miarę unowocześniania się gospodarki, nawał zadań i konieczność koncentrowania się na najważniejszych dla firmy problemach  spowodowały, że coraz więcej podmiotów gospodarczych zaczęło cedować niektóre agendy  na firmy zewnętrzne.

Myśląc o obrocie towarowym przy udziale palet drewnianych z reguły uważamy, że są one własnością przedsiębiorcy. Ich posiadanie i eksploatacja wydaje się być rozwiązaniem najbardziej opłacalnym dla właściciela. Niestety taki rodzaj funkcjonowania na rynku generuje dodatkowe koszty takie jak naprawa, magazynowanie czy obowiązkowa utylizacja palet od producenta w Rzeszowie. Często dokonanie wnikliwego rachunku ekonomicznego pokazuje, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. I tu pojawia się tzw. pooling czyli  doraźne wynajmowanie palet od firmy zewnętrznej.

Pooling jest rodzajem outsourcingu w jednej z dziedzin logistyki. Polega on na długotrwałej współpracy dwóch firm, w której jedna zleca drugiej zarządzanie obrotem palet drewnianych. Ma on wiele zalet. Klienci firm zlecających nie ponoszą kosztów związanych z bieżącą obsługą palet drewnianych od producenta w Reszowie. Po złożeniu zamówienia ciężar wszystkich działań ponosi wynajmujący palety. Towar trafia do dystrybutora na wypożyczonych paletach, ten je gromadzi i przekazuje informację o sposobie odbioru. Po powrocie palet z trasy podlegają one przeglądowi, z efekcie którego trafiają ponownie do obrotu, naprawy bądź utylizacji.

Wybór takiej formy korzystania z europalet daje także pewny dostęp do nośników i szeroki ich wybór. Możemy więc bezpiecznie realizować nawet nietypowe czy jednorazowe zamówienia naszych klientów, gdyż mamy pewność że będziemy mieli jak je do nich dowieźć. Powierzenie tej części zadań logistycznych specjalistycznej jednostce pozwala przedsiębiorcy na skupieniu się na zadaniach strategicznych bez inwestowania czasu i energii w uboczne aspekty działania firmy. O tym, że usługi outsourcingowe są coraz popularniejsze świadczą liczby. Według specjalistycznych badań liczba firm z nich korzystających rośnie corocznie o około 20% do 30%. Wśród firm wiodących na rynku, jest to właściwie norma.

Wynajem palet drewnianych HGV Rzeszów dobrodziejstwem dla środowiska naturalnego.

W obecnych czasach coraz więcej przedsiębiorców prowadzi działalność gospodarczą zgonie z zasadami ochrony środowiska. Takiej polityce służy na pewno pooling palet drewnianych. Korzystanie z nośników będących własnością firmy zewnętrznej sprzyja zrównoważonej gospodarce surowcowej i zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. System wynajmu pozwala wielokrotnie korzystać z tych samych palet, co znacznie ogranicza konieczność wytwarzania nowych. Palety będące w obrocie, w razie uszkodzenia są fachowo naprawiane i szybko wracają do użycia w punktach skupu i sprzedaży palet drewnianych w Rzeszowie. Funkcjonują długo, gdyż spełniają wysokie standardy i są produkowane z najlepszego drewna.

Dzięki korzystaniu z wynajmu palet emisja dwutlenku węgla i innych trucizn do atmosfery jest mniejsza niż przy tradycyjnym sposobie eksploatacji tych nośników. I tu i tu transport generuje zanieczyszczenia, ale racjonalne rozmieszczenie magazynów firm świadczących usługę poolingu (przy głównych drogach i autostradach) powoduje, że szkodliwych substancji jest zdecydowanie mniej. Przewożenie towarów bowiem odbywa się bardziej racjonalnie. Wyliczenia dowodzą, że zanieczyszczeń jest  mniej nawet o połowę.

Warto więc rozważyć, czy bardziej korzystne dla firmy jest używanie własnych palet drewnianych od producenta w Rzeszowie czy bardziej ekonomicznie i proekologicznie, jest je wynajmować.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.