slider-hgv.jpg
Transport magazynowy z paletami drewnianymi Skawina
19 lutego 2021

Transport magazynowy z paletami drewnianymi Skawina

Nasze wyobrażenia o transporcie na paletach drewnianych jest dość stereotypowe. Dla większości z na  to drewniane stelaże, na których umieszcza się towary i wozi w różne rejony świata. Widok takich rozwiązań spotykamy na dziedzińcach firm, ale też w sklepach, przy robieniu codziennych zakupów. Prawdziwa rzeczywistość jest jednak bogatsza. W tym opracowaniu spróbujemy przybliżyć temat palet jednorazowych i skrzyń paletowych, a także tzw. gitterboxów.

Palety jednorazowe w magazynie

Z reguły palety drewniane HGV Skawina przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Właściwy surowiec i staranne wykonanie, a także posiadanie wymaganych certyfikatów gwarantuje im długi żywot w obrocie towarowym. Rynek zna jednak także palety nieposiadające licencji EPAL, które także służą do przewozu towarów tyle, że tylko jeden raz. Ich największą zaletą jest stosunkowo niska cena. Dlatego też największym zainteresowaniem cieszą się one wśród przedsiębiorców, którym  bardzo zależy na obniżeniu kosztów własnych.

Ich zakup ma też ekonomiczne uzasadnienie przy jednorazowym transporcie towarów czy wyrobów. Mimo iż z założenia funkcjonowanie tego rodzaju palet drewnianych ma trwać krótko, nie znaczy to, że ich jakość jest gorsza. Są one produkowane z dobrych rodzajów drewna, choć nie I gatunku. Charakteryzuje je trwałość i dają gwarancję odpowiedniej wytrzymałości. Bezpiecznie można na nich przewozić i magazynować towary. Co więcej, są stosunkowo lekkie. Ich udźwig jest jednak mniejszy niż palet euro. Mogą bowiem unieść 1000 kg, podczas gdy palety EURO aż 1500 kg. Palety jednorazowe produkowane są w rozmiarach standardowych, tj.1200 × 800 cm, jak i nietypowych.  Zgodnie z potrzebami klienta. Warto jednak pamiętać, że palet jednorazowych nie powinno się używać wielokrotnie.

Czym są skrzyniepaletowe

W magazynach różnego rodzaju przedsiębiorstw funkcjonują także skrzynie paletowe. Są to palety drewniane HGV, nad którymi znajdują się nadbudowy w postaci skrzyń transportowych. Taka konstrukcja pozwala na transport towarów różnego rodzaju. Mogą to być warzywa lub owoce, wtedy najlepiej sprawdzają się skrzyniopalety ażurowe, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Mogą to też być skrzyniopalety pełne, idealne do przewozu towarów drobnych, a także takich, które winny być izolowane od czynników zewnętrznych. Skrzyniopalety drewniane dzielą się także na otwarte i te, które posiadają drewnianą pokrywę. Pokrywy zwykle stosuje się do skrzyń, które są wykonane z drewna iglastego, sklejki, płyty OSB, tektury lub płyty pilśniowej. Wszystkie rodzaje skrzyniopalet mają wymiary uniwersalne. Pasują one do większości wózków widłowych wykorzystywanych w Europie. Są to wymiary 1200cmm x 800cm. Jest to bardzo ważne dla tych przedsiębiorców, którzy korzystają z usług firm kurierskich.

Glitterbox w magazynie transportowym

Wspominając o nietradycyjnych formach  rozwiązań magazynowych nie sposób nie wspomnieć o pojemnikach siatkowych zwanych także gitterboxami. Służą one głównie do przechowywania towarów w magazynach i sklepach. Ich ściany wykonane są z metalowej siatki o dużej wytrzymałości. Jest ona odporna na działanie czynników atmosferycznych takich jak, wilgotność, temperatura oraz duże nasłonecznienie. Mają różne kształty. Niektóre z nich są wyposażone w kółka, które ułatwiają ich przemieszanie po terenie przedsiębiorstwa. Są też takie, które mają możliwość przewożenia wózkiem widłowym. Zaletą tego rodzaju pojemników jest także to, że są lekkie i można sprawdzić ich zawartość bez otwierania czy czytania dołączonych do nich opisów.

Przedstawiona różnorodność rozwiązań techniczno - organizacyjnych  sprawia,  że obecna gospodarka magazynowa jest w stanie sprostać oczekiwaniom rynku towarowego.

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.