slider-hgv.jpg
Aktualności

Transport szczepionek przeciw COVID-19 na paletach EPAL

2 grudnia 2021

Palety drewniane spełniają swoje funkcje w transporcie od kilkudziesięciu lat. Ujednolicenie norm określających warunki ich produkcji i dystrybucji spowodowały, że dzisiaj w obrocie towarowym najbardziej powszechne są palety EPAL. Znak ten gwarantuje należytą jakość i stałą kontrolę spełniania warunków określonych w Regulaminie Technicznym EPAL. Powoduje to, że euro palety mogą być wykorzystywane do transportu najbardziej wymagających towarów.

Jak uchronić się przed zakupem niecertyfikowanych palet euro

18 listopada 2021

Palety drewniane, podobnie jak inne towary dostępne na rynku, mają cechy, które powodują, że ich zakup jest udany. W przypadku palet EPAL jest to posiadanie specjalnego certyfikatu, który nadawany jest tylko oryginalnym wyrobom. Rynek palet drewnianych nie jest jednak wolny od oszustów, którzy proponują podrobione palety z drewna, przedstawiając je jako wyrób certyfikowany.

Czym zajmuje się organizacja EPAL

5 listopada 2021

Palety z drewna funkcjonują w obrocie towarowym od kilkudziesięciu lat. Dzisiaj są najpopularniejszym sposobem transportu  różnych dóbr. Współczesna logistyka nie mogłaby istnieć bez tych drewnianych platform. Integracja międzynarodowego handlu spowodowała, że powstała konieczność unifikacji palet drewnianych. Poszczególne kraje, chcąc uczestniczyć w światowym obrocie towarowym, musiały przyjąć wspólne zasady dotyczące jego organizacji. Palety drewniane poddane zostały określonym rygorom, a to spowodowało  konieczność powołania organizacji czuwającej nad ich przestrzeganiem. I tak powstało EPAL.

Zmiany w oznakowaniu palet drewnianych HGV Piotrków Trybunalski

30 października 2021

Powstawanie wspólnot gospodarczych spowodowało konieczność unifikacji pewnych rozwiązań, tak aby handel międzynarodowy i wewnętrzny w krajach zrzeszonych był łatwiejszy i pozbawiony barier. W celu realizacji tych założeń przystąpiono do stworzenia przepisów i norm technologicznych, które miały ujednolicić parametry i wygląd palet drewnianych.

Zasady użytkowania palet drewnianych HGV Kluczbork

25 października 2021

Palety drewniane rozpoczęły swoja gospodarczą egzystencję w czasie II wojny światowej. Wykorzystywano je do transportu broni i towarów dla żołnierzy walczących na froncie. Były one niskiej jakości, gdyż w założeniu miały być użyte tylko raz. W miarę upływu czasu ich wykonanie było coraz bardziej staranne i przemyślane tak, aby mogły transportować towary wiele razy. Palety drewniane stawały się coraz bardziej popularne i powoli opanowały zarówno transport krajowy, jak i międzynarodowy, a także stały się podstawą nowoczesnej gospodarki magazynowej.

Palety plastikowe - wady i zalety

14 października 2021

Pojawienie się palet drewnianych w obrocie towarowym wywołało prawdziwą rewolucję. Według szacunków dziś na świecie użytkuje się ich około 70 mln. Najpierw wykonywane były wyłącznie z drewna. W miarę upływu czasu pojawiły się pomysły na zmiany w paletach, które miały na celu poprawę ich funkcjonowania w transporcie. I tu pojawił się pomysł palet z plastiku. Jakie są wady i zalety palet plastikowych i czy naprawdę mogą konkurować z paletami drewnianymi od producenta?

Szkodniki w drewnie - jak rozpoznać, że drewno zostało zaatakowane

30 września 2021

Szkodniki w drewnie mogą być poważnym problemem dla producentów produktów z drewna. Ogólnopolski producent palet drewnianych, jakim jest firma HGV, starannie dobiera źródła pozyskiwanego drewna i pieczołowicie pracuje nad stałym polepszaniem procesu ochrony drewna. Nie zmienia to jednak faktu, że szkodniki żyjące w drewnie są stałym zagrożeniem. Z naszego artykułu dowiecie się m.in. jak rozpoznać, czy drewno zostało zaatakowane przez szkodniki...

Szkodniki w drewnie czyli czego nie znajdziesz w paletach drewnianych HGV Warszawa

17 września 2021

Drewno jest materiałem, który ma duże znaczenie w procesach gospodarczych. Jako że jest wytworem natury, często pada ofiarą szkodników i pasożytów, w nim żerujących. Drewno jest atakowane na wszystkich etapach swojego bytowania. Zarówno tam, gdzie zaczyna swój żywot, czyli w lesie, jak i wtedy gdy jest już gotowym meblem czy ramą do obrazu. Szkodniki żyjące w drewnie obniżają jego walory użytkowe, ale mogą też stanowić zagrożenie dla rodzimej flory...

Palety drewniane HGV Ostrowiec Świętokrzyski vs palety plastikowe

6 września 2021

Pojawienie się palet drewnianych w obrocie towarowym wywołało prawdziwą rewolucję. Najpierw wykonywane były wyłącznie z drewna. W miarę upływu czasu pojawiły się pomysły na zmiany w paletach drewnianych, które miały na celu poprawę ich funkcjonowania w transporcie. I tu pojawił się pomysł na palety plastikowe. Jakie są plus i minusy używania w transporcie palet drewnianych i plastikowych? Czym się różnią?

Specjalistyczne metody usuwania pleśni z drewna

30 sierpnia 2021

Drewno to cenny surowiec, o który każdy powinien dbać. Ceny drewna z miesiąca na miesiąc rosną coraz bardziej, dlatego tak ważne jest, aby meblami z palet drewnianych zajmować się w sposób profesjonalny. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknym drewnem przez całe lata i unikniemy zbędnych wydatków. W poprzednim artykule pisaliśmy o domowych sposobach usuwania pleśni z powierzchni drewna. Teraz opiszemy specjalistyczne metody likwidacji tej uciążliwej materii...

Zainteresowała Cię nasza oferta palet drewnianych? Napisz do nas na biuro@hgv.com.pl lub skorzystaj z poniższego formularza. Na każdą wiadomość odpowiemy jak najszybciej.